6-godzinny dzień pracy. W tej polskiej firmie

Jeżeli narzekacie na zbyt długi dzień w pracy, warto rozważyć zatrudnienie się w tej firmie. Tam skrócono męki pracowników o dwie godziny. Co ciekawe ich wydajność wzrosła, podobnie jak wynagrodzenie.
New_office.jpg

Eksperyment, polegający na skróceniu dnia pracy do sześciu godzin dziennie, przeprowadził polski oddział firmy marketingowej Tradedoubler. Jego wyniki zostały opublikowane na profilu LinkedIn szefa korporacji Łukasza Szymuli.

Okazuje się, że krótszy dzień pracy poskutkował pozytywnymi rezultatami. Aż o 35 procent, w stosunku do ubiegłego roku, wzrósł zysk EBITDA (zarobki firmy przed potrąceniem odsetek od kredytów, podatków, kosztów związanych z wartościami niematerialnymi i prawnymi oraz przed uwzględnieniem spadku wartości towaru lub dobra) za czwarty kwartał.

ZOBACZ TEŻ: Wydłużyli pracownikom weekend do 3 dni. Efekty zaskoczyły pracodawców!

Pracownicy firmy dzięki 6-godzinnemu dniu pracy cieszą się lepszym zdrowiem (albo po prostu już nie szukają wymówek, żeby nie przyjść do pracy), bo średni poziom ich zachorowań spadł o połowę (z 10 do 5 dni miesięcznie). Nie ma co się dziwić, że w trakcie testów, żaden zatrudniony nie zwolnił się, bo oprócz bonusowych dwóch godzin życia dziennie, zyskali także dodatkowe wynagrodzenie, które wzrosło o 18 procent.Szef Tradedoubler Polska zdradził, że to rozwiązanie wprowadzono jedynie w polskim oddziale firmy. W porównaniu z 15 pozostałymi biurami, rozsianymi po różnych krajach, Polacy osiągnęli najlepsze wyniki.

Dodał(a): Konrad Siwik / fot. wikimedia Poniedziałek 02.03.2020