5 weselnych gaf

Sezon weselny już się rozpoczął. Z tej okazji przygotowaliśmy dla ciebie kilka porad, czego powinieneś unikać jeśli wybierasz się na tego typu imprezę.
wes.jpg

Powszechnie uważa się, że sezon weselny przypada na miesiące wiosenne i letnie. Zaczyna się w maju, a kończy we wrześniu. Po dokładnym przeanalizowaniu tematu, znaleźliśmy pięć najczęściej popełnianych przez Polaków gaf. Chodzi nie tylko o ubiór, ale również pewne zachowania będące nie na miejscu. Jeśli więc będziesz wybierał się na tego typu wydarzenie, pamiętaj aby nie robić żadnej z poniższych rzeczy.

1. Krótki rękaw
Założenie pod marynarkę krótkiej koszuli jest jedną z największych gaf jakie można popełnić, nawet jeśli leje się żar z nieba, a ty chcesz uchodzić za symbol luzu. Zgodnie z obowiązującymi zasadami modowymi biały mankiet powinien wystawać około 1,5 centymetra spod rękawa nakrycia. Nie ma od tego wyjątków.

2. Kiedy ściągnąć marynarkę
Kulturalny mężczyzna w towarzystwie nie powinien zdejmować marynarki pod żadnym pozorem. Warto trzymać się tej zasady, chociaż są od niej wyjątki. Obserwuj pana młodego. Jeśli on zrzuci z siebie nakrycie również możesz to zrobić, ale nigdy wcześniej.

3. Odpowiednia rzecz pod szyją
Może i chcesz wypaść dobrze i oryginalnie, dlatego planujesz założyć dziwne wynalazki typu plastron albo fular. Pamiętaj jednak, że niektóre z tych rzeczy mogą sprawić, że będziesz wyglądał co najmniej śmiesznie. Najlepiej wybrać klasyczny krawat, ale o odpowiedniej długości. Powinien on sięgać połowy paska do spodni. W ostateczności, jak już bardzo chcesz się wyróżniać sięgnij po muchę.

4. Nie urządzać koncertu życzeń
Goście często podchodzą do weselnej orkiestry czy DJ-a i proszą muzyków, aby zagrali utwór dedykowany młodej parze, rzucając wymyślnymi tytułami. Nie bądź jedną z tych osób. Lista piosenek została wcześniej ustalona. Słabym pomysłem jest również próba urządzenia konkursu karaoke i darcie się do mikrofonu.

5. Upicie się do nieprzytomności
Profesjonalni organizatorzy wesel w tym przypadku są zgodni. Nie ma nic gorszego niż pijani goście, niepotrafiący trzymać języka za zębami i drący się na cały głos w trakcie imprezy, albo robiący scenę, kłócąc się ze swoją partnerką. Są różne sposoby, aby jak najdłużej zachować trzeźwość. Przede wszystkim nie popijaj alkoholu słodkimi i gazowanymi napojami, bo będzie się szybciej wchłaniał do organizmu. Powinieneś też co jakiś czas pozwalić ciału odpocząć. Zrezygnuj z którejś kolejki i napij się wody.
Dodał(a): Mateusz Olch Wtorek 23.05.2017