5 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę przed zakupem zegarka

Zakup zegarka męskiego nie ogranicza się wyłącznie do wyboru designerskiego gadżetu. Liczą się też dodatkowe funkcje, jakie posiada, materiały zastosowane w produkcji czy wyposażenie.

jak wybrać zegarek męski.jpg

Produkty markowe cechują się wysoką jakością wykonania, która idzie w parze z nowoczesnym wzornictwem. Czym kierować się kupując zegarek męski dla siebie lub na prezent? Przede wszystkim zwróć uwagę na jego wygląd i wyposażenie. W sprzedaży dostępne są klasyczne zegarki męskie, jak również sportowe modele przeznaczone dla aktywnych. Bez trudu dopasujesz czasomierz do stylu życia, jaki prowadzisz.

Na co zwrócić uwagę, kupując zegarki męskie?

Poniżej znajdziesz pięć aspektów, które są ważne podczas zakupu zegarka męskiego. Wygląd czasomierza jest kwestią gustu, dlatego trudno sugerować najlepszy wybór. Ekspert reprezentujący sklep ZegarkiCentrum.pl podkreśla, że warto jednak zwrócić uwagę na wygląd bransoletki, tarczy, kolory czy wyposażenia produktu, aby wiedzieć, jaki zegarek męski najlepiej wpisze się w twoje potrzeby.

Kupując zegarek męski, warto określić:

1. Rodzaj bransoletki — interesują cię zegarki męskie na pasku czy na bransolecie? Ten pierwszy jest mniej formalny i pasuje do stylizacji biurowych oraz codziennych. Zegarki męskie na bransolecie mają natomiast bardziej luksusowy wygląd i najlepiej wyglądają w zestawie z garniturem. Ze względu na całkowicie odmienny charakter obydwu czasomierzy, większość panów decyduje się po prostu na kupno dwóch modeli — zegarki męskie na pasku na co dzień oraz modele na bransolecie na szczególne okazje.

2. Styl zegarka — jesteś typem sportowca czy wolisz inną formę wypoczynku? Na co dzień jeździsz rowerem czy preferujesz samochód? Intensywnie trenujesz czy spacerujesz? Odpowiedź na te pytania pozwoli ci określić, czy klasyczny zegarek męski spełni Twoje potrzeby, czy może lepszym wyborem okaże się sportowy zegarek męski. Modele zaprojektowane z myślą o uprawiających dyscypliny sportowe amatorsko są wyposażone w szereg przydatnych funkcji, np. krokomierz, stoper. Mają też wysoki poziom wodoodporności. Wybierz sportowy zegarek męski, jeśli lubisz nurkować, biegać, gimnastykować się i potrzebujesz prywatnego asystenta. Klasyczny zegarek męski pozostaw sobie do pracy lub na spotkania towarzyskie.

3. Rodzaj mechanizmu — choć niewidoczny gołym okiem, to jednak mechanizm w zegarku odpowiada za jego pracę i właściwe odmierzanie czasu. Na rynku dostępne są trzy podstawowe modele:

- zegarki z mechanizmem mechanicznym — czerpiące energię z ruchów ręki,

- zegarki z mechanizmem kwarcowym — zasilane baterią,

- zegarki z mechanizmem automatycznym — tradycyjne, nakręcane ręcznie modele.

Jeśli zależy ci na komforcie użytkowania i nie chcesz pamiętać o regularnej wymianie baterii czy codziennym nakręcaniu, sugerujemy zegarki z mechanizmem automatycznym.

4. Kolor — producenci oferują zegarki w kolorach stonowanych — czarnym, brązowym, granatowym, jak również luksusowe modele złote, srebrne czy fluorescencyjne. Jeśli chcesz nabyć tylko jeden czasomierz, postaw na odcienie uniwersalne. Zdarza się, że kolekcjonerzy mają jeden model zegarka w kilku różnych wersjach kolorystycznych.

5. Materiały użyte w produkcji — zegarki casualowe i sportowe są tworzone najczęściej z elementów skórzanych, tworzyw sztucznych lub materiałowych (paski). Mają też stalową tarczę. Zegarki męskie o bardziej luksusowym charakterze mogą być pozłacane lub posrebrzane, jednak zawsze są wykonane z tworzyw antyalergicznych. Dzięki temu skóra, z którą mają stały kontakt, nie jest narażona na podrażnienia czy reakcje uczuleniowe.

Materiał partnera


Dodał(a): Izabela Popko Wtorek 10.09.2019