5 rzeczy, które warto zrobić po 30 urodzinach

Okrągłe urodziny to nie tylko okazja do solidnej popijawy i wypadu z kumplami. Kiedy wywietrzeje alkohol i minie kac, zrób mały rachunek sumienia i zastanów się, co mógłbyś robić w życiu lepiej.
iStock-958078280.jpg

Nawet jeśli uważasz, że lepiej po prostu się nie da, to zastanów się raz jeszcze, czy naprawdę w twoim życiu nie ma niczego, co dałoby się poprawić.

1. Rzuć palenie

Niby banał, ale jeśli zrobisz to właśnie teraz, to zwiększasz swoje szanse na zdrowie. Badania dowodzą, że rzucając papierosy przed 40-tką zmniejszasz ryzyko zachorowania na raka płuc aż o 90%.

2.Prowadź higieniczny tryb życia

Wcale nie myślimy tutaj o myciu zębów po posiłku czy rąk po wyjściu z toalety. Liczymy, że udało ci się to opanować na wcześniejszych etapach życia. Chodzi o dostrojenie trybu życia do rytmu biologicznego zegara i cyklu dnia. Innymi słowy – zacznij chodzić spać o tej samej porze, a twój organizm na pewno Ci podziękuje.

3. Zacznij oszczędzać

Naprawdę nie wypada, żeby facet po 30-tce nie miał oszczędności. Finansowe wyjście awaryjne nie tylko zagwarantuje ci spokojny sen, o którym pisaliśmy wyżej, ale też pozwoli na większą swobodę działania. Nie daj się zaskoczyć życiu i bądź przygotowany na wszystko. Chociażby po to, żeby móc powiedzieć swojemu szefowi, co o nim myślisz bez obawy o niezapłacone rachunki.

4. Rób swoje

Nie bez powodu najbardziej polskim słowem jest „żółć”. Ten wyraz nie tylko jest w całości złożony z polskich głosek, ale też zawiera w sobie kwintesencję naszej natury. Lubimy patrzeć na innych i uwielbiamy, kiedy oni mają gorzej. Problem pojawia się, gdy wiedzie im się dużo lepiej niż nam. Dlatego nie nakręcaj w sobie frustracji. Zawsze jest ktoś, kto ma więcej lub doszedł dalej. Jedyne co możesz zrobić, to mieć pewność, że dałeś z siebie wszystko.

5. Spełniaj marzenia

Masz już pracę, która daje ci stałe źródło dochodu, trochę czasu i nie musisz nikogo pytać o zdanie. Nieważne, czy chcesz przejechać Polskę na hulajnodze, zacząć boksować, czy nauczyć się strzelać, to to jest właśnie najlepszy czas. I nie słuchaj, jeśli ktoś mówi, że jest na coś za późno. Tak czy inaczej za rok o tej samej porze znowu zmieni się cyferka w rubryce wiek, niezależnie od tego, czy spędzisz ten czas na realizacji marzeń, czy pogodnej rezygnacji i samozadowoleniu.

Decyzja jak zawsze należy do ciebie.ZOBACZ TAKŻE: 5 METOD, KTÓRE POKAŻĄ, ŻE ANGAŻUJESZ SIĘ W PRACĘDodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Piątek 29.11.2019