5 rzeczy, które spowodują, że kobiety Ci się nie oprą

Przekonanie, że tylko przystojniacy mają szansę u płci pięknej, z powodzeniem można włożyć między bajki. W końcu to kobieta ma błyszczeć, a nie jej partner. Tym, co naprawdę pociąga kobiety są nienaganne maniery, poczucie humoru i zadbany wygląd.
fotpr.jpg
Jak cię widzą, tak cię piszą

Co prawda, to nie szata zdobi człowieka, jednak zadbany wygląd to podstawa w walce o kobiece serce. Nie chodzi tu o przesadną elegancję, która w pewnych okolicznościach może wręcz zniechęcić, a o stosowanie się do pewnych zasad. Strój powinien być przede wszystkim czysty i schludny. Co ciekawe, kolorystyka w ubiorze również ma znaczenie. Jak wykazały badania, wśród kolorów, na które panie patrzą przychylnym okiem, króluje fioletowy. Aż 36 procent ankietowanych pań wybrało go jako najatrakcyjniejszy. Być może jest to związane z tym, że fiolet kojarzy się z wysokim statusem społecznym, co jak wiadomo ma bezpośredni wpływ na wzrost atrakcyjności. Na drugim miejscu z wynikiem 32 procent uplasowała się klasyczna czerń, a na trzecim – biel (13 procent). Zdecydowanie najmniejsze szanse na randkę życia będzie miał mężczyzna noszący różowe ubranie. Tylko 6 procent płci pięknej wybrało ten odcień.

Od stóp do głów
Tym, co zwraca uwagę kobiet w ubiorze potencjalnego partnera, jest również obuwie. Mężczyzna już w przedbiegach nie ma u mnie szans, jeśli widzę, że ma brudne, zniszczone buty — mówi 27-letnia Monika, asystentka prezesa w kancelarii adwokackiej. — Dla mnie eleganckie, wypolerowane buty świadczą o tym, że facet po prostu dba o siebie. Monika nie jest odosobniona w swoich poglądach, bo większość kobiet docenia fakt, że mężczyzna potrafi zadbać o swoje obuwie. Dlatego, jeżeli chcesz zapunktować u pań, zainwestuj w dobrej jakości pastę lub spray i dbaj o swoje obuwie. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą utrzymać buty w dobrym stanie. Wiele eksperckich wskazówek na temat pielęgnacji różnych typów obuwia można znaleźć na stronie www.bufalo.pl.

Ważną kwestią są także zadbane i czyste włosy oraz paznokcie. Nic tak skutecznie nie odstraszy wybranki serca, jak niechlujność. Dobre pierwsze wrażenie jest ważne, ale nie najważniejsze. Aby zamienić przelotną znajomości w coś poważniejszego musisz wykazać się nie tylko nienagannymi manierami, błyskotliwym poczuciem humoru, ale przede wszystkim pokazać jej, że może na Tobie polegać w każdej sytuacji.

Uważaj na mowę ciała
Pamiętaj, że mimika twarzy, gesty i zachowanie wyrażają znacznie więcej niż słowa. Według psychologa Alberta Mehrabiana, badacza zagadnień komunikacji stanów emocjonalnych, nasze uczucia mimika oddaje w 55 procentach, tembr i brzmienie głosu — w 38 procentach, a treść wypowiedzi tylko w 7 procentach. W towarzystwie kobiet zwracaj więc uwagę na gesty i detale . Do pożądanych cech należy otwartość, jednak na początku nie przesadź ze zbytnią bezpośredniością. Musisz wiedzieć, że każdy z nas ma swoją strefę bezpieczeństwa. Przekroczenie pewnych granic może spowodować u Twojej wybranki poczucie zagrożenia i chęć ucieczki, a przecież nie o to chodzi. Granice intymności zarezerwowane dla każdego z nas to 45 centymetrów w kontakcie twarzą w twarz, 10 centymetrów za plecami i 15 centymetrów po bokach (źródło:
https://portal.abczdrowie.pl/komunikacja-niewerbalna).

Większość kobiet docenia w mężczyźnie zdecydowanie i pewność siebie, ale uważaj, żeby nie przesadzić. Zbytnia stanowczość może zniechęcić i odebrać Ci szansę kolejnej randki. Zwracaj również uwagę na zachowanie stosownie do sytuacji. Luz i swoboda może są dobre na imprezie w klubie studenckim, ale na biznesowym bankiecie zostaną odebrane jako brak kultury.

Dusza towarzystwa, dżentelmen i ostoja
Poczucie humoru to również cecha, na którą zwracają uwagę kobiety. Bądź duszą towarzystwa, ale nie błaznuj. Błyskotliwy mężczyzna z poczuciem humoru zawsze budzi sympatię, jednak rzucanie sprośnych dowcipów lub co gorsza naśmiewanie się z innych, skreśli cię w oczach kobiety na całej linii. Może się wydawać, że współcześnie mniejszą wagę przykłada się do konwenansów, jednak umiejętność szarmanckiego zachowania zawsze będzie miała wysokie notowania. Zwyczaj całowania w rękę jest raczej zarezerwowany dla nobliwych dam ze starszego pokolenia, jednak tak prozaiczne czynności, jak przepuszczenie kobiety w przejściu, ustąpienie miejsca czy pomoc udzielona starszej osobie na pewno zapunktują.

Tym, co zdecyduje o powodzeniu misji zdobycia upragnionej kobiety, jest przekonanie jej, że można na Tobie polegać. Poczucie bezpieczeństwa płeć piękna ceni sobie najbardziej. Wynika to przede wszystkim z faktu, że nawet najbardziej niezależna bizneswoman chce, aby jej partner aktywnie uczestniczył w rozwiązywaniu codziennych problemów, wspierał ją w podejmowaniu decyzji, czy przejął kontrolę w chwilach słabości. Beztroski styl może ma swój urok, ale tylko na krótką metę. Jeśli chcesz zatrzymać kobietę na dłużej, musisz jej dać poczucie stabilizacji. Każda kobieta, także z cechami zagubionej księżniczki, czy wojującej feministki, doceni Cię za umiejętność zachowania się w każdej sytuacji. Nienaganny wygląd i pewność siebie pozwolą na nawiązanie bliższej znajomości. Jeżeli do tego wszystkiego dasz jej poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, masz duże szansę, że pozostanie z Tobą na długo.

Dodał(a): Artykuł powstał we współpracy z Búfalo Czwartek 01.10.2015