5 rzeczy, które musisz zrobić przed 40.

Tak jak w tekście piosenki z „Czterdziestolatka" - „już bliżej jest niż dalej, dobrze wiesz”. Zamiast jednak popadać w rozpacz, zastanów się, co możesz zrobić ze swoim życiem tak, żeby czwartą dziesiątkę rozpocząć z czystym sumieniem.
iStock-148339028.jpg

1. Zweryfikuj grono znajomych


Zrób listę ludzi, których chciałbyś zaprosić na imprezę z okazji okrągłych urodzin. A potem postaw grubą kreskę w połowie strony i zastanów się, kogo naprawdę chciałbyś spotkać i czyje towarzystwo jest dla Ciebie naprawdę ważne. Możesz mieć pewność, że nie uzbiera się więcej niż 10 osób. Nawet jeśli masz wielkie grono znajomych, to zawsze są tacy, z którymi masz luźniejsze relacje. Szanuj swój czas i otaczaj się ludźmi, którzy są naprawdę dla ciebie ważni.

2. Pojedź z kumplem na wyprawę życia

Zastanów się, co było twoim marzeniem, którego nie spełniłeś, bo najpierw nie miałeś kasy, a potem nie miałeś już czasu. I w drogę! Amerykańskie 66? Trekking w Nepalu, Hel autostopem, czy jazda starym golfem w Bieszczady, to najlepszy sposób, żeby przypomnieć sobie, o tym, co jest w życiu ważne. Sprawisz wielką frajdę nie tylko sobie, ale też twojemu przyjacielowi. Bo kumpli ma się właśnie po to, żeby czasem poczuć się jak dziecko.

3. Wyjdź ze strefy komfortu

Niby bzdura, ale nic tak nie otwiera umysłu, jak robienie nowych rzeczy. Sprawdź, czym interesują się twoje dzieci, a jeśli to jeszcze nie ten moment, to młodsze rodzeństwo. Spróbuj nowych potraw, poznaj zupełnie inną muzykę i testuj swoje granice. Nie tylko lepiej poznasz siebie, ale może też znajdziesz nową pasję.

4. Zrób sobie prezent

Ale wyłącznie taki, z którego tylko ty będziesz korzystał. O czym marzyłeś w latach 90.? Odpowiedz sobie na to pytanie i wyrusz w poszukiwanie. Przeszukaj antykwariaty w poszukiwaniu komiksów, kup sobie wymarzoną kasetę, czy starego trabanta i niech jego naprawa pochłonie cię bez reszty. Serio. Będzie pan zadowolony.

5. Postaw na jakość

Jedzenia, seksu i alkoholu. Zamiast kolejny raz zachlać, pomyśl o tym, że następny dzień będzie zmarnowany. Naprawdę tego chcesz? Napij się dobrego alkoholu, który rano nie sprawi, że będziesz chciał wydłubać sobie oczy. I umówmy się, miałeś dość seksu w życiu, że raczej niewiele cię zaskoczy, więc zanim przystąpisz do dzieła, miej pewność, że to będzie opera a nie operetka.
 

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Niedziela 08.12.2019