5 oznak, że nie będziesz bogaty

Żyjesz skromnie i ledwo ci starcza, żeby w weekend wyjść ze znajomymi do baru? Prawdopodobnie robisz coś źle i powinieneś zmienić swoje nawyki. Oto kilka podpowiedzi, gdzie możesz popełniać błąd.
1.jpg

Marzysz o bogactwie, ale pieniądze się ciebie nie trzymają i nie masz pojęcia dlaczego tak się dzieje? Milionerzy powiedzieli co robisz nie tak jak trzeba. Business Insider stworzył listę zachowań jakich należy unikać, kiedy chcesz zdobyć fortunę, w oparciu o słowa osób, posiadających wypchane portfele. Oto pięć z nich.

1. Pracujesz ciężko, ale nie mądrze

Od dziecka wmawiają nam, że ciężka praca się opłaca. Prawda jest jednak inna. Możesz od lat harować jak wół i nie mieć złotówki na koncie. Musisz robić to również mądrze. Jedną z rad jest inwestowanie w coś, co później przyniesie duże zyski bądź rozpoczęcie gry na giełdzie. W dzisiejszych czasach jest dużo możliwości, które nie są zbyt ryzykowne.

2. Rzadko wychodzisz poza strefę komfortu
Jednakże najczęściej to ryzyko jest najbardziej opłacalne. Bogacze odkryli, że pokonywanie lęków i kalkulowanie szans to najważniejsze elementy wspinania się na szczyt. Żyją w ciągłej niepewności i nauczyli się czuć z tym komfortowo.

3. Kupujesz rzeczy na jakie cię nie stać
Mała podwyżka sprawia, że od razu wydajesz pieniądze i fundujesz sobie luksusowe akcesoria, albo remontujesz dom? To błąd. Wielu bogaczy, nawet po zarobieniu pierwszych milionów nie kupowało drogich towarów, dopóki ich firmy nie zaczęły przynosić jeszcze większych zysków. Czekali aż będą mieli zabezpieczenie.
2.jpg
4. Satysfakcjonuje cię regularna pensja
Masz ciepłą posadkę, w której podbijasz zegar i comiesięczna pensja starcza ci, aby jakoś przeżyć oraz nauczyłeś się, że płacą ci za czas, jaki spędzasz w firmie? Bogacze wolą zarabiać w oparciu o wyniki swoich przedsięwzięć i najczęściej mają własne działalności. Dodatkowo czerpią zyski z wielu źródeł i ciągle angażują się w coś nowego.

5. Sam nie wiesz czego pragniesz
Musisz zdefiniować swoje cele, zanim zaczniesz budować swój plan finansowy. Nieważne czy chcesz kupić sobie dom, wyjechać za granicę, czy cieszyć się potem emeryturą. Bogacenie się wymaga odwagi, skupienia, wiedzy i dużo wysiłku, ale jest łatwiej, kiedy wiesz czego chcesz. Ważne jest również, abyś nie gonił za marzeniami innych ludzi, a robił to, co sam sobie wybrałeś. Zbyt wiele osób pragnie spełnić oczekiwania rodziców, albo znajomych, a to odbija się na ich pracy.

Są to złote rady i chętnie byśmy je wypróbowali, ale w redakcji spędzamy tyle czasu, że i tak nie mamy kiedy wydawać tych marnych groszy, które nazywamy wypłatą, bo gra sama się nie przejdzie, a tekst nie napisze.
Dodał(a): Paweł Zieleń Piątek 28.04.2017