5 cech długowiecznych osób

Pewnie tak jak wszyscy często masz ochotę rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. Najlepiej jednak zacisnąć zęby i odłożyć wycieczkę do czasu, aż będzie się na emeryturze. Ta powinna być jak najdłuższa. Sprawdź, czy masz szansę dożyć sędziwego wieku.
iStock-639526300.jpg

Od wielu dekad prowadzi się różnego rodzaju badania, aby odkryć jakie cechy charakteryzują osoby, które żyją nieprzeciętnie długo. W przedsięwzięciach tego typu biorą również udział ludzie z najbliższego otoczenia uczestników. Pyta się ich jak postrzegają swoich przyjaciół. Dziennikarz businessinsider.com przeanalizował wyniki kilku z nich i na tej podstawie stworzono dość spójny portret wszystkich długowiecznych.

1. Sumienność
W tym wypadku naukowcy są zgodni. Najważniejszym czynnikiem zapewniającym długowieczność jest sumienność. Osoby, które ją przejawiały, a więc były dokładne, rzetelne i nie podejmowały niepotrzebnego ryzyka w efekcie żyły dłużej. Niezależnie od płci. Dlatego jeśli przykładasz się do swoich obowiązków i zawsze dotrzymujesz terminów, być może czekają cię nawet setne urodziny.

2. Otwartość
Żeby dożyć sędziwego wieku, nie powinieneś zamykać się na nowości. Obojętne czy chodzi o zmiany w twoim życiu, czy świeże wynalazki. Odpowiednia umiejętność przystosowywania się do nowych warunków zapewnia długowieczność. Jest to logiczne. Osoby zawsze będące otwarte potrafią poradzić sobie z wieloma stratami, zdrowia bądź członków rodziny.

Sonda

Charakteryzuje cię:

3. Stabilność emocjonalna

Stabilność emocjonalna i umiejętność powstrzymania nerwów również okazała się być kluczowym czynnikiem długowieczności kobiet i mężczyzn. Zachowanie spokoju w wielu sytuacjach, sprawia że gniew czy agresja nie niszczą naszego zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego.

4. Życzliwość
W jednym z przeprowadzonych badań, gdzie większą część uczestników stanowiły kobiety, zainteresowani wskazali, że są osobami życzliwymi i podchodzą do życia z przysłowiowym luzem. Ponownie warto więc się nie denerwować i uśmiechać się do innych ludzi.

5. Ekspresja emocjonalna
Stereotypowo jako mężczyźni mamy spory problem z wyrażaniem tego co nas gnębi. Staramy się również nie okazywać jakichkolwiek emocji. Jednakże osoby potrafiące mówić co im leży na sercu i śmieją się częściej niż inni, mogą dożyć nawet setki. Udowodniło to badanie przeprowadzone na ludziach powyżej 95 roku życia.

Jeśli użyłbyś, którejś z powyższych cech do opisania siebie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz żył jeszcze wiele lat. Winszujemy.
Dodał(a): Paweł Zieleń Czwartek 18.05.2017