4 dni wolnego za niepalenie. Zmienili zasady pracy

Nie palisz fajek w pracy? Dostajesz dodatkowe dni urlopu. Szef firmy nieźle to wszystko wykombinował.
iStock-1158073032 (1).jpg

CKM zawsze zbija "piątki" z tymi, którzy szanują ludzi, lubią przejrzyste zasady pracy i nie uczestniczą w wyścigu szczurów. Ostatnio okazało się, że soczysta k***a przy kserokopiarce dobrze wpływa na zespół. I taki pracownik powinien dostać pochwałę i podwyżkę. Ale teraz szef jednej z firm zrobił coś również fajnego.

Wszyscy niepalący w KCJ Training and Employment Solutions dostają aż 4 dni dodatkowych wakacji. Firma z Wielkiej Brytanii stwierdził, że w 2020 roku zrobi coś zdrowego dla podwładnych. To zasługa szefa, który przyuważył, że jego pracownicy jarają szlugi nawet godzinę dziennie.

Sonda

Urlop dla niepalących. Zgadzacie się?Don Bryden dzielnie obserwował osoby, które palą. "Wypalają cztery, pięć lub nawet z 10 papierosów dziennie. Za każdym razem ich przerwa wynosi nawet 10 minut" - wyjaśnił w rozmowie z "Swindon Advertiser". Dodał, że w tym czasie inni pracownicy wykonują normalne obowiązki. Zdradził również, że sam pomysł wolnego wypatrzył na Facebooku, ale nie wiedział, jak się do tego zabrać.

"Like a boss"

W końcu na początku tego roku postanowił coś z tym zrobić. Ogłosił więc, że niepalący pracownicy dostaną 4 dni dodatkowego urlopu. Szybko znaleźli się tacy, którzy chcieli wykorzystać naiwność bossa i stwierdzili, że oni już nie palą. Ale Don ich przejrzał i ogłosił, że dostaną wolne... po 12 miesiącach bez dymka. 


W ogóle takiego szefa, to ze świecą szukać. W ubiegłym roku zabrał całą ekipę na weekend do Hiszpanii, rafting i na quady. "Może nie zwiększa to rentowności firmy, ale stworzyło lojalność i pozytywne nastawienie" - przyznał.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 4670 zł "na rękę" w polskim sklepie 
Dodał(a): Tomek Orszulak/fot.iStock Wtorek 14.01.2020