3 błędy, które ludzie popełniają pijąc whisky

Picie żadnego innego alkoholu nie nastręcza tylu problemów, co picie whisky. Poznajcie więc 3 podstawowe błędy, które ludzie popełniają, wybierając ten szlachetny trunek i się nim racząc.
iStock-636096366.jpg

Niektórzy pseudo-specjaliści i quasi-koneserzy tak bardzo przejmują się całą otoczką wokół picia whisky (i whiskey), że zupełnie umyka im najważniejsze, czyli fakt, że konsumpcja tego szlachetnego trunku powinna po prostu sprawiać przyjemność.

Powinieneś jednak czym prędzej przestać się przejmować tymi „znawcami” i ich wyniosłymi opiniami, ponieważ brytyjski Business Insider porozmawiał z Ewanem Gunnem, masterem whisky i globalnym ambasadorem jednej z największych wytwórni luksusowych alkoholi na świecie, który w trzech prostych punktach opisał podstawowe błędy, jakie większość ludzi, w tym i tych pseudo-koneserów, popełnia przy konsumpcji whisky.

1. Kupuj whisky w oparciu o smak, a nie wiek. Starsze nie jest lepsze tylko dlatego, że ktoś tak powiedział. Jeśli 30 letnia łycha jest dla ciebie zbyt ostra w smaku, to spróbuj młodszej. W końcu whisky kupuje się po to, żeby ją pić, a nie żeby patrzeć na etykietę, prawda?

2. Olej zasady, które myślisz, że znasz. Tak, to że ktoś ci powiedział, że picie whisky z colą lub w drinku to świętokradztwo, nie oznacza, że jest tak w rzeczywistości. Przecież to tobie przede wszystkim ma smakować ten napój. Poza tym, jak podkreśla Gunn, ludzie wieki temu również pijali whisky z różnymi dodatkami np. ziołami, czy przyprawami. Dlaczego więc teraz np. koktajle na bazie tego szlachetnego trunku miałyby być złe?

3. Pij whisky tylko po jedzeniu. To kolejny mit, który wyrósł wokół picia whisky, a który nie jest prawdą. Gunn podkreśla, że ten szlachetny trunek sprawdza się doskonale przy parowaniu go z wieloma różnymi potrawami (nie tylko ciężkostrawnymi), jak np. z ostrygami, serem pleśniowym czy kremem brulee.

Wszystkie te zasady można zaś sprowadzić do jednego: wyjmij kij z tyłka i po prostu ciesz się whisky na swój sposób. W końcu chodzi przecież o przyjemność!

ZOBACZ TEŻ:Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Wtorek 14.11.2017