305 metrów nad ziemią

Ten taras widokowy przechyla się w dół, tak byś leżał na szybie, przez którą oglądać będziesz oddaloną o 305 metrów ziemię. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach!
tilt-taras.jpg

Nietypowy taras widokowy powstał w Chicago. To pierwszy tego typu obiekt na świecie. Jego wyjątkowość polega na tym, że jest ruchomy. Ale nie wysuwa się w przód, nie wywozi w górę, a przechyla się ku ziemi. Jeśli masz więc lęk wysokości, panorama najbardziej polskiego miasta w Ameryce może być widokiem, z jakim opuścisz ten świat.

Na 94 piętrze znajduje się wspomniany taras zwany Tilt. Stalowo – szklana konstrukcja dzięki hydraulice pochyla się o 30 stopni. Osiem osób patrzy wtedy 1000 stóp, czyli 305 metrów w dół, czując się jakby lewitowały w powietrzu. Cały budynek John Hancock Center ma 100 pięter, 344 metry wysokości i jest siódmym najwyższym budynkiem w USA.Widok z Tilt rozpościera się na prestiżową Wspaniałą Milę, czyli część głównej ulicy Michigan Avenue. Koszt takiej rozrywki to 5 dolarów, ale żeby wjechać na „zwykły” taras widokowy na 94 piętrze musisz zapłacić 18 basów. Kusząca okazja żeby spojrzeć z góry na wszystkich Polaków próbujących spełniających "amerykański sen" w `Czikago`.


Dodał(a): gianni Wtorek 13.05.2014