121-letnia whisky znaleziona podczas przebudowy mostu

Podczas prac budowlanych na moście Ruthven Road, znajdującym się na obrzeżach szkockiego miasta Kingussie, odkryto 121-letnią whisky. Jak myślicie, nadaje się do picia?

1402945912195120788.jpg

Ekipa z firmy Morgan Sindall plc podczas prac nad przebudową mostu Ruthven Road, znajdującego się w szkockiej miejscowości Kingussie, wydobyła 121-letnią kapsułę czasu. W metalowym pudełku znajdowała się gazeta z 1894 roku, a wewnątrz niej... whisky.

"To fascynujące, że znalezione przedmioty siedziały w konstrukcji mostu przez 121 lat. Zmiany, które nastąpiły przez ten czas są nadzwyczajne. Można to poczuć, kiedy patrząc na ten most dziś, uświadomisz sobie, że pamięta on czasy, kiedy nie jeździły po nim samochody a konie" - powiedział dyrektor ekipy budowlanej, Robert Ogg.

Artefakty zostały przekazane Highland Folk Museum w Newtonmore.

Wracając do whisky, niestety, w przeciwieństwie do niektórych win, po zabutelkowaniu jej jakość nie poprawia się wraz z wiekiem. Nawet jeśli znalezisko nadaje się do picia, nie jest powiedziane, że jego smak jest w ogóle godny uwagi... Taka jest teoria, ale pewnie są tu tacy, którzy przytuliliby whisky sprzed 121 lat? 

źródło: highland.gov.uk


Dodał(a): Bartosz Joda, fot. Highland Folk Museum Środa 07.10.2015