1000. numer kultowego magazynu z lat 90.

Zanim zacząłeś kupować CKM, pewnie nie raz zaglądałeś na strony miesięcznika, który nieodzownie kojarzy się z kolorowymi latami 90. Jutro tytuł obchodzi okrągły jubileusz.


iStock-1135720217.jpg

25 października do kiosków trafi tysięczny numer magazynu „Kaczor Donald”, który na polskim rynku jest obecny od 1994. Przez dwadzieścia pięć lat istnienia tytułu zdążyło dorosnąć całe pokolenie czytelników.

Pierwszy numer pisma ukazał się 28 kwietnia 1994 roku i początkowo był sprzedawany jako dwutygodnik. Gazeta powstała na bazie wcześniejszego czasopisma „Mickey Mouse” z okazji 60-lecia rysunkowego Kaczora Donalda.

Magazyn ukazywał się w czwartki, ale na przełomie 1996 i 1997 roku zaczął pojawiać się w piątki. Następnie „Kaczor Donald” stał się tygodnikiem, którym pozostał do 2012 roku. Obecnie pismo jest wydawane jako miesięcznik. Szczyt popularności magazynu przypadł na przełom wieku. W 1999 roku zanotowano najwyższą sprzedaż czasopisma – 289 tys. egzemplarzy. 

Kaczor.jpg

Największą atrakcją każdego numeru - oprócz rewelacyjnych komiksów opowiadających przygody bohaterów Disneya - są dołączane gadżety. Początkowo były to tekturowe gry, które pod koniec lat 90. zostały zastąpione przez plastikowe zabawki takie jak lepkie rączki, tusz do odcisków palców, lornetka czy szyfrator.


W jubileuszowym numerze pojawią się komiksy takich autorów jak Korhonen, Branca, Pineda, Fernandez czy Murry. Tradycyjnie na łamach magazynu czytelnicy znajdą zagadki, łamigłówki i informacje o sporcie. Komis wydawany jest nakładem wydawnictwa Egmont. 


Sonda

Czy lubisz komiksy?
ZOBACZ TAKŻE: NOWE BEVERLY HILLS 90210 W POLSKIEJ TELEWIZJI
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock, materiały prasowe Egmont Czwartek 24.10.2019