Polowali na niego dekadę. Krokodyl-gigant wreszcie schwytany

Przedstawicielom australijskich władz udało się schwytać ogromnego, bo mierzącego około 4,7 metra i ważącego niemal 600 kilogramów krokodyla. Obława na gada trwała prawie dziesięć lat.
Zrzut ekranu 2018-07-11 o 15.52.51.jpg

Turyści podróżujący do Australiii muszą się liczyć z wieloma zagrożeniami, które w innych regionach świata – zwłaszcza w Europie – są totalną abstrakcją. Oprócz niezliczonych gatunków owadów i pajęczaków, a także węży, odwiedzający Australię muszą się liczyć z ewentualnym bliskim spotkaniem z… krokodylem. W Australii występują przedstawiciele dwóch gatunków – uważany za niegroźnego dla ludzi krokodyl australijski oraz zdecydowanie groźniejszy krokodyl różańcowy.
Osobnika należącego do drugiego z wymienionych gatunków udało się ostatnio schwytać przedstawicielom australijskich władz. O jego istnieniu zdawano sobie sprawę od ośmiu lat – tyle też trwała obława na gada. I wreszcie się udało! 
Rozmiary schwytanego krokodyla robią wrażenie. Gad ma bowiem 4,7 metra długości i waży około 600 kilogramów. I chociaż przedstawiciele tego gatunku mogą być jeszcze więksi, to dawno nie widziano osobnika, który mógłby się pochwalić podobnymi gabarytami. 
Krokodyl został złapany nieopodal miasta Katherine, które jest jedną z najpopularniejszych destynacji turystycznych na Terytorium Północnym. Turyści z pewnością odetchnęli z ulgą, że nie grozi już im spotkanie oko w oko z potężnym zwierzęciem. Krokodyl zostanie przeniesiony na farmę nieopodal Katherine, gdzie stanie się jedną z atrakcji. 


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. youtube Środa 11.07.2018