Tom Hardy jako Al Capone – pierwsze zdjęcia z planu

Niedawno otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie krążących od jakiegoś czasu plotek – Tom Hardy zagra główną rolę w filmie „Fonzo”, opowiadającym o życiu Ala Capone. Teraz dowiedzieliśmy się, jak aktor będzie wyglądał podczas wcielania się w słynnego gangstera.

tomaljpg.jpg

Za Hardym przemawia nieliche doświadczenie, jeśli chodzi o wcielanie się w role ludzi będących na bakier z prawem. W tym kontekście z pewnością należy wspomnieć o „Legend” Briana Helgelanda, w którym Hardy zagrał podwójną rolę bliźniaków Kray, a także „Peaky Blinders”, gdzie wcielił się w Alfiego Solomonsa. Teraz dołączy do grona składającego się między innymi z Roda Steigera, Roberta De Niro i Stephena Grahama, a więc aktorów, którzy w przeszłości mieli okazję zagrać Ala Capone.

Capone jest kojarzony głównie ze swoją działalnością w okresie obowiązywania prohibicji, ale „Fonzo” skupi się na późniejszym okresie życia chicagowskiego gangstera. Oficjalny opis filmu mówi: „Niegdyś bezwzględny biznesmen i przemytnik alkoholu rządził Chicago żelazną pięścią. Alfonse Capone był najsłynniejszym i budzącym grozę amerykańskim gangsterem. W wieku 47 lat, po niemal dekadzie spędzonej w więzieniu, jego umysł jest toczony przez demencję, a przeszłość zaczyna mieszać się z teraźniejszością”. I chociaż zdjęcia do filmu rozpoczynają się 2 kwietnia, to wiemy już, jak Hardy będzie wyglądał w tej roli. Sam zainteresowany uchylił rąbka tajemnicy na Instagramie:

Chasing Fonzo...🔥🙏🌅🇺🇸🌠🌠🌠🌠😇😇😇😇

Post udostępniony przez Tom Hardy (@tomhardy)


Al Capone nazywany był „człowiekiem z blizną” ze względu na charakterystyczne znamiona na lewej stronie twarzy. Charakteryzatorzy pracujący przy „Fonzo” oczywiście nie pominęli tego istotnego szczegółu:

Black♠️

Post udostępniony przez Tom Hardy (@tomhardy)


Ok... slow cookin 🔥♠️🔥🌠🌠🌠🌠😇😇😇😇

Post udostępniony przez Tom Hardy (@tomhardy)


Z racji tego, że film znajduje się na wczesnym etapie produkcji, dokładna data premiery nie została jeszcze podana.


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. wikimedia Wtorek 27.03.2018