Znamy polskie ceny PlayStation 5. Można już składać zamówienia na konsolę

Wszyscy fani cyfrowej rozrywki z niecierpliwością wyczekują premiery konsol kolejnej generacji. Najbardziej zagorzali zwolennicy PlayStation 5 mogą już składać zamówienia na nowy sprzęt. Poznaliśmy polskie ceny i datę premiery.
PlayStation-5.jpg
Microsoft jako pierwszy zaprezentował ceny nowego Xboksa. Poniekąd był do tego przymuszony, bo te wypłynęły przypadkiem do sieci przed oficjalnym ogłoszeniem. Ku zaskoczeniu graczy, okazało się, że nie są one wygórowane. Przy okazji dowiedzieliśmy się, jak wygląda mniejsza i tańsza edycja “klocka”.

Teraz Sony odpowiedziało na wcześniejszą zapowiedź swojego głównego konkurenta. Pojawiają się głosy internautów twierdzące, że firma nieco zeszła z ceny ze względu na rozsądny koszt Xboksa. Tym samym za PlayStation 5 w wersji podstawowej zapłacimy 2 299 zł, natomiast pozbawiona napędu blu-ray edycja Digital kosztuje 1 849 zł. Zamówione konsole powinny trafić do klientów 19 listopada 2020 roku. 

Emocje związane z premierą zarówno PlayStation 5, jak i nowego Xboksa, sięgają zenitu. W dużej mierze przyczyniła się do tego pandemia, która obliguje nas do siedzenia w domu. W końcu chodzą słuchy, że na jesieni czeka nas kolejny lockdown. A w takim przypadku posiadanie konsoli jest zbawienne.

A nowe PlayStation 5 zapewni nam rozrywkę, o jakiej do tej pory mogliśmy tylko pomarzyć. Sony w końcu postanowiło wprowadzić następcę wysłużonego już DualShocka. Innowacyjny wygląd i nowatorska technologia zastosowana w nowym padzie sprawiły, że firma nadała mu nazwę DualSense.

Oczywiście również konsola została mocno rozwinięta w porównaniu do swojej poprzedniczki. W najnowszym PlayStation znalazły podzespoły zapewniające większą moc obliczeniową, a także rozwiązania, które mają zapewnić jak najkrótszy czas wczytywania gier i ich kolejnych etapów. Aby ułatwić zanurzenie się w akcję, Sony zadbało o to, aby konsola mogła oddziaływać równolegle na wzrok, słuch i… dotyk.

PlayStation 5 zamówisz TUTAJ
PlayStation 5 Digital zamówisz TUTAJ


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Sony Czwartek 17.09.2020