Tak wyglądają teraz koncerty. Odbywają się w...grach

W czasach kronawirusa koncert, na który jednocześnie ogląda 12 milionów ludzi, brzmi jak opowieść z gatunku science-fiction. W świecie gier komputerowych nie obowiązują jednak zasady rządzące światem w czasie epidemii.
fortnite-travis-scott_17ayv.jpg

Travis Scott to drugi artysta, który wystąpił w Fortnite – w 2019 roku koncert Dj'a i producenta muzycznego Marshmello przyciągnął 10,3 mln użytkowników. Tym samym raper pobił rekord aż o dwa miliony widzów. A to dopiero początek, ponieważ występ, który odbył się dziś w nocy jest początkiem wirtualnej trasy koncertowej amerykańskiego artysty.

CZYTAJ TAKŻE: BĄDŹ JAK TRUMP. POLACY TWORZĄ SYMULATOR PREZYDENTA USA

Jak na prawdziwy koncert przystało, został zorganizowany z wielkim rozmachem i objął swoim zasięgiem całą wyspę royal battle. Show promujące najnowszy utwór muzyka wzbogacono efektami specjalnymi charakterystycznymi dla Fortnite. Dla tych, którzy przegapili występ „na żywo”, umieszczono relację na YouTube. Do tej pory wyświetlono je prawie 50 mln razy. 
Wszyscy chcący się przekonać o tym, jak wygląda koncert w uniwersum gry, będą mieli ku temu okazję już w piątek, 24 kwietnia o godzinie 16:00. Pozostałe występy w ramach trasy Astronomical zaplanowano na 25 kwietnia o godz. 6:00 i 17:00 oraz na 26 kwietnia równo o północy. Bramki otwierane są na pół godziny przed koncertem, a cena znajduje się w północnym zachodzie mapy.Travis Scott do tej pory nagrał trzy solowe albymy: „Rodeo”, „Birds in the Trap Sing McKnight” i „Astroworld”. Plotkarskim mediom jest znany z burzliwego związku z Kylie Jenner. 


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Fortnite, Epic Games Piątek 24.04.2020