Tak ma wyglądać nowe PlayStation

Wokół nowej konsoli Sony narastają legendy niczym wokół wieku Małgorzaty Rozenek – nikt nie wie, jaka jest prawda, ale wszyscy mają jakieś przypuszczenia. Teraz w sieci pojawiły się kolejne zdjęcia sugerujące jak będzie wyglądało PlayStation5.
logo.jpg

Zainteresowanie publiczności było stosownie podsycane przed targami CES w Las Vegas, ale ostatecznie wielbiciele PlayStation musieli obejść się smakiem i nowym logo, które zostało zaprezentowane podczas imprezy.

Teraz do sieci przedostały się zdjęcia i grafiki koncepcyjne przedstawiające nowy kształt nowej konsoli, które ujawnił serwis 4channel. Nieoficjalnie mówi się też o tym, że Sony zaprezentuje swoje nowe dziecko podczas konferencji, która rzekomo została zaplanowana na 5 lutego.

ZOBACZ TAKŻE: SOUNDTRACK CYBERPUNK 2077. GRIMES, A$AP, ROCKY, RUN THE JEWELS

ps5.jpg

Jeśli wierzyć zapewnieniom producentów, PS5 ma zapewniać pełne wsparcie dla ray-tracingu. To rozwiązanie oparte na wstecznym śledzeniu promieni światła umożliwia tworzenie scen z fotograficznym realizmem. Sony zapowiedziało również zastosowanie technologii 3D Audio. Japończycy zapowiedzieli również, że konsola będzie obsługiwała tzw. wsteczną kompatybilność, co w praktyce oznacza, że każda gra uruchomiana na PS4 powinna działać bez zarzutu na PS5.

ps3.jpg

Podobnie jak wygląd urządzenia, tak też lista gier dostępnych na premierę PlayStation 5 też pozostaje niewiadomą. Potwierdzonym tytułem jest „Godfall”. Oprócz tego na liście potencjalnych tytułów znajdują się takie pozycje jak „Call of Duty: Black Ops5”, „Assassin’s Creed 2020”, „Watch Dogs Legion”, „Rainbow Six Quarantine” i „Gods and Monster”.
ps2.jpg

Cena nowego sprzętu również jest obiektem spekulacji mediów na całym świecie. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to ustalenie ceny na poziomie 549 dolarów, a to oznaczałoby, że za PS5 trzeba będzie zapłacić minimum 2100 złotych.


ZOBACZ GALERIĘ:  SIAN PIERWSZA HYBRYDA Z SANT'AGATA
 


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Sony PlayStation, 4Channel Wtorek 21.01.2020