Symulator pandemii. Ta gra na serio powstaje

Na pandemii z pewnością mogą zarobić producenci masek ochronnych i koncerny farmaceutyczne, a teraz okazuje się, że także producenci gier. Jeden z nich rozpoczął pracę nad symulatorem pandemii.
Bez tytułu.png
Zastanawiałeś się, jak wyglądają szpitale w obliczu pandemii? Na pewno nie chcesz zobaczyć tego na żywo, ale będziesz miał okazję sprawdzić to wirtualnie. Notowana na giełdzie polska firma Movie Games pracuje nad grą, w której w ramach rozgrywki wcielisz się w lekarza SOR-u.

Jego zadania nie będą łatwe ani przyjemne. Protagonista będzie miał do czynienia z pacjentami cierpiącymi na różnie dolegliwości, a na domiar złego w wirtualnym świecie – podobnie jak obecnie w naszym – będzie panowała pandemia.

“Praca lekarza w obliczu niespotykanych dotąd wyzwań, takich jak pandemia koronawirusa, jest naprawdę bardzo wymagająca. Kiedy większość osób spędza jeszcze czas na domowej kwarantannie, setki tysięcy lekarzy oraz pielęgniarek ryzykuje życie, aby dbać o zdrowie zakażonych. Chcemy, aby odbiorca naszej gry zobaczył, jak ciężki jest to zawód oraz jak dużo nasze społeczeństwo zawdzięcza tym osobom” – wyjaśnia prezes spółki Mateusz Wcześniak.Producent oświadczył, że 10 proc. zysków ze sprzedaży symulatora ma zostać przekazane na szczytny cel. “Chcemy oddać hołd ich pracy nie tylko poprzez stworzenie gry, ale również poprzez realne wsparcie walki z koronawirusem. Część zysku ze sprzedaży "ER Pandemic Simulator" zostanie przeznaczona właśnie na ten cel” – dodał prezes.

Pomysłowość twórców gier, nie przestaje zaskakiwać. Pytanie, jakie gry wymyślą w przyszłości? – może symulator podpalania masztów z nadajnikami 5G...


Te newsy o grach mogą cię zainteresować:


Koniec najdłuższego badania graczy. Wyniki trochę nas zaskoczyły...Dodał(a): Konrad Siwik / fot. ER Pandemic Simulator Czwartek 04.06.2020