Recenzja gry Resident Evil 2 na PS4

Czy oprócz "odświeżenia" hitu możemy również liczyć na nowe smaczki? Sprawdźmy!

res3.jpg

Resident Evil 2 to pełnoprawny remake drugiej, legendarnej historii wydanej w 1998 roku, w pierwszej kolejności na konsolę Playstation One. Fabuła Resident Evil 2 niewiele zmieniła się w stosunku do odsłony sprzed 21 lat, chociaż zaszło kilka widocznych zmian. Jeśli ktoś grał w tego klasyka, powinien wiedzieć, że akcja ma miejsce kilka miesięcy po wydarzeniach z pierwszej części. Epidemia wirusa zmieniającego mieszkańców Racoon City w odrażające zombie bierze górę. Do miasta przybywa młody funkcjonariusz - Leon S. Kennedy, który jest jedną z grywalnych postaci. Drugą jest Claire Redfield, młoda kobieta poszukująca swojego brata, który zaginął w mieście opanowanym przez odrażające potwory. Pierwszy atak zombiaków bohaterowie odpierają wspólnie, ale jak to się często dzieje - rozdzielili się na skutek nieprzewidywanych wydarzeń. Wtedy możemy dokonać wyboru, którą postacią zamierzamy grać dalej. Oczywiście, w zależności od tego, kogo wybierzemy, dalsza fabuła będzie rozwijała się w inny, choć podobny sposób. Warto przejść grę obydwoma bohaterami! Pamiętaj, że wybór bohatera zadecyduje również o dostępnym ekwipunku. 

res2.jpg

Czas w Resident Evil 2 upływa głównie na eksplorowaniu ulic i budynków Racoon City. W każdym zakamarku może na nas czyhać niezbyt przyjaźnie nastawione zombie. Arsenał stworzony do walki z przeciwnikami jest spory i pozazdrościć go może nawet John Rambo ukrywający się w puszczy. Gracz może użyć pistoletów, shotgunów, białej broni oraz, uwaga, nawet wyrzutni granatów. Nie chciałbym sprzątać po takiej krwawej jatce... Powinno się jednak pamiętać o rzeczy niezwykle istotnej dla bezpieczeństwa bohatera- nigdy nie mamy dość amunicji, by ją marnować. Czasem bardziej opłacalna będzie ucieczka. Niestety, są sytuacje, w których trzeba schować honor do kieszeni. Szczególnie, jeśli rzuci się na nas Lizacz lub obślizgły mutant z kanałów... 

Oczywiście nie wszędzie czekają na nas jedynie potwory! Warto przeczesywać teren dokładnie, gdyż znaleźć można wiele zapasów lub cenne notatki, stanowiące podpowiedzi w rozwiązywaniu wątków fabularnych. Zbieranie prochu i ziół opłaca się szczególnie, gdyż dzięki temu gracz może wytworzyć amunicję oraz lekarstwa. Zarówno Leon, jak i Claire, mają ograniczoną ilość ekwipunku, który mogą udźwignąć. Często dochodzi do sytuacji, w której będzie trzeb wyrzucić lekarstwo, aby pobrać więcej amunicji... Bez ryzyka nie ma zabawy!

res1.jpg

Czas przejścia gry dla każdej z postaci to około 10 godzin. Daje nam to zatem łącznie niespełna dobę znakomitej zabawy! Nie ma co czekać... wejdź do gry, zanim Zombie przyjdą do Ciebie. Grę kupisz w sklepach Media Expert oraz na mediaexpert.pl.

Materiały prasowe


Dodał(a): Izabela Popko Środa 06.03.2019