Posiadacze Xboxów są lepszymi graczami niż posiadacze PlayStation i PC

pc | Xbox | PS4
W świecie gamerów od lat toczą się zażarte kłótnie o to, która konsola jest lepsza, które kontrolery wygodniejsze i które gry ciekawsze. W tym artykule nie będziemy się jednak tym zajmować. Przyjrzymy się samym graczom.
iStock-531098009.jpg

Kłótnia o to, który sprzęt do gier jest lepszy, prawdopodobnie nigdy nie zostanie rozstrzygnięta, bo wszystkie trzy obozy mają swoje zdanie na ten temat i raczej nie zamierzają go zmieniać. Dlatego nie marnujmy na to czasu i zajmijmy się porównaniem umiejętności graczy poszczególnych platform.

Z badań przeprowadzonych przez firmę LG z okazji premiery gry „Call of Duty Black Ops 4” wynika bowiem, że zdecydowanie najlepszymi graczami są posiadacze Xboxów.

Jak to sprawdzono? Otóż koreański gigant technologiczny zaprosił 14 tys. osób do wzięcia udziału w specjalnie przygotowanych testach na reakcję. Każdy gracz miał najpierw wybrać swoją ulubioną platformę – Xboxa, PlayStation 4 lub PC – a później trafić najszybciej jak to możliwe w serię celów pojawiających się  na ekranie przez 20 sekund.

Badanie mierzyło więc nie tylko celność, ale i szybkość reakcji poszczególnych uczestników, a jego wyniki były jednoznaczne. „Xboxowcy” byli najszybsi i trafiali średnio w 78 proc. celów, „PS-owcy” 74, a „pecetowcy” jedynie 70 proc. Najcelniejsi byli natomiast „pecetowcy”, podczas gdy najmniej celni – „PS-owcy”.

A zatem co z tego, że PlayStation jest najpopularniejszą konsolą do gier, jeśli jej gracze wydają się być najsłabsi?

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Wtorek 22.01.2019