Polski wydawca proponuje graczom symulator… menela!

Żebranie, rozbudowa legowiska z kartonów i rzucanie w ludzi butelkami – takie czynności będziemy mogli wykonywać w grze Bum Simulator, której wydawcą jest polska firma PlayWay.

menel.jpg

Kosze w hipermarketach oraz – a raczej przede wszystkim – sklep na Steamie są pełne różnego rodzaju symulatorów. Oprócz poważniejszych propozycji, oferujących wcielenie się w maszynistę, strażaka lub kierowcy traktora, mamy do czynienia z grami tak absurdalnymi, jak symulator kozy, kromki chleba lub trawy. Grze, o której mowa w niniejszym artykule, raczej bliżej do drugiej z wymienionych kategorii.

Polski wydawca PlayWay postanowił bowiem zaoferować graczom „Bum Simulator” – w tej grze wcielamy się w bohatera, który stracił wszystko i wylądował na ulicy jednego z amerykańskich miast. Jako bezdomny będzie musiał zapewnić sobie przetrwanie – zdobyć jedzenie, picie, a także odpowiednie schronienie. Trzeba przyznać, że twórcy gry poszli nieco po bandzie i umożliwili zachowania aż za bardzo zgodne z rzeczywistością – można zbierać z ziemi niedopałki papierosów, wdawać się w bójki z innymi bezdomnymi, a także budować legowisko z kartonów i kawałków blachy.

Chociaż pomysł niektórym może wydać się kontrowersyjny (pojawiły się głosy, że taka tematyka gry jest przejawem braku szacunku wobec bezdomnych), to w porównaniu do chociażby słynnego przed laty Postala lub produkcji stawiających na bezmyślne mordowanie cywili (jak chociażby Hatred), Bum Simulator wydaje się produkcją całkiem niewinną. Za jej stworzenie odpowiada amerykańskie studio Alleyway Games, a wydawcą jest polska firma PlayWay. Gra ma w pierwszej kolejności trafić na PC – jeśli okaże się sukcesem, możliwe jest stworzenie portów na konsole. 
Bum Simulator ma trafić do sprzedaży 5 października 2018 roku.


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. youtube Wtorek 15.05.2018