Polacy wymyślili symulator księdza–wampira. Możesz w niego zagrać

Narastający konflikt Kościoła z resztą świata ma swoje odzwierciedlenie także na płaszczyźnie gamingowej. Twórcy postanowili wykorzystać temat i stworzyć symulator... księdza–wampira. Wcielając się w rolę duchownego będziemy mogli m.in. zwalczać sekty, dbać o wiernych i dokonywać egzorcyzmów.
Zrzut ekranu 2021-10-7 o 11.40.23.png

"Wyobraź sobie, że masz boskie moce i jesteś najważniejszą osobą we wsi. Co robisz? Pomagasz ludziom, czy robisz sobie jaja? Oto życie księdza" – tak reklamowany jest symulator księdza. Został on stworzony przez polskich producentów i już możecie go wypróbować na Steamie. Priest Simulator to gra opierająca się na "życiu codziennym" duchownego z o wiele ważniejszą misją, niż tylko prowadzenie niedzielnych mszy na parafii. Egzorcyzmy, sakramenty, walka z sektami, pokonywanie dziwnych stworów i budowanie kościoła – to zadania dla graczy. Sam ksiądz wygląda jak zupełnie nowa postać łącząca wygląd Hitmana ze Slender Manem.
Demo symulatora możecie już za darmo pobrać na Steamie. Twórcy zaznaczyli, że wezmą pod uwagę krytykę graczy, by Priest Simulator działało jak najlepiej. "Wyciągamy wnioski, oglądając zapisy rozgrywek i czytając komentarze. Na razie nie pojawiło się nic groźnego, co zmusiłoby nas do drastycznej zmiany planów. Ludzie zgłaszają drobne błędy i sugerują niewielkie zmiany" - stwierdził Michał Jodłowiec, prezes studia Asmodev.

Jakby było mało atrakcji, w grze będą dostępne boskie moce umożliwiające podjęcie rywalizacji z innymi księżmi. A dla tych, co preferują zbieranie datków... będzie można także chodzić po kolędzie. 

Być może księża postanowili uderzyć z innej strony i zachęcić młodych ludzi, by ci zdecydowali się na rozpoczęcie przygody z chrześcijaństwem. Kto wie, gra przecież może ukazywać rzeczywiste obowiązki duchownych, o których nigdy nie mieliśmy okazji słyszeć lub je bagatelizowaliśmy. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Czwartek 07.10.2021