Pierwszy Ogólnopolski Dzień Gier Planszowych. Graj jak prawdziwy Polak

Tego w naszym kraju jeszcze nie było. Już 10 października odbędzie się Pierwszy Ogólnopolski Dzień Gier Planszowych. Świętować będą wszyscy fani planszówek. A że grać można cały rok, wybraliśmy kilka propozycji obfitujących w polskie smaczki.
iStock-491219472.jpg
Jesień weszła pełną parą, na dworze jest pochmurno i deszczowo, a do tego w całej Polsce od 10 października będzie obowiązywać żółta strefa. Wychodzenie z domu nie ma większego sensu. Lepiej zamówić dobrą grę i cieszyć się zabawą w gronie najbliższych. Znaleźliśmy kilka tytułów, w które powinien zagrać każdy Polak.

Seria PAN TU NIE STAŁ!
BANER-Pan-tu-nie-sta-1170x340.jpg
Czasy PRL-u to wyjątkowo dziwny okres w historii Polski. Niekończące się kolejki ustawiały się wówczas nie tylko po artykuły luksusowe, takie jak wyroby czekoladopodobne, ale także po podstawowe dobra życia codziennego jak herbata, cukier czy papier toaletowy. Dzisiaj możesz przeżyć ten czas razem ze znajomymi, ale na wesoło. Wszystkie trzy gry możesz dostać bez kartek.

pan tu nie stał.png
demoludy.png cinkciarz.png
Każdy gracz podpisuje listę społeczną w kolejce i próbuje zdobyć limitowane towary. Kupisz tutaj
Gracze zdobyli upragnione paszporty, zatem czas na wyjazd na saksy i handel wymienny z naszymi sąsiadami. Kupisz tutaj
Gracze stają się cinkciarzami w czasach PRL i starają się zarobić jak najwięcej na nielegalnej wymianie walut. Kupisz tutaj

Polska Luxtorpeda
11929700o.jpg
Pendolino przy tempie tej gry wlecze się jak pielgrzymka do Częstochowy. Polska Luxtorpeda to gra imprezowa, która spodoba się fanom Dobble czy Jungle Speed. Występują w niej różne postaci i obiekty związane z polską kulturą i historią. Żeby wygrać, nie musisz być jednak ekspertem od polskości. Wystarczy dobra pamięć i refleks.

torpeda.png
odjazd.png
Kupisz tutaj
Kupisz tutaj

Tytus Romek i A’Tomek
1062927o.jpg
Jedna z najbardziej kultowych polskich serii komiksowych doczekała się gry planszowej. Każdy z graczy będzie mógł poczuć się jak Papcio Chmiel, czyli zarazem twórca i ojciec trójki bohaterów. Celem gry jest stworzenie jak najciekawszego komiksu z udziałem postaci, pojazdów i stworów znanych z rysunkowego świata. Zakończone historie są nagradzane kokosami. Wygra ten, kto na koniec gry zdobędzie najwięcej punktów.

TRA.png
Kupisz tutaj

Kajko i Kokosz – Szkoła latania
28383417o.jpg
Francuzi mają Asteriksa i Obeliksa, a my mamy Kajka i Kokosza. Dwaj słowiańscy wojownicy zostali przeniesieni z kartek komiksów na karty do gry. Jej zasady są niezwykle proste. Musisz zgarniać kolejne karty, aby wykorzystać siłę swoich postaci i pokonać rywali. Wygra gracz, który na koniec będzie mieć najmniej punktów karnych.
Jeśli interesują cię inne gry, polecamy także planszówki, które przeniosą cię do innego świata. Natomiast jeśli nie masz planów na weekend, możesz przypomnieć sobie 10 najlepszych polskich filmów po 1989 roku.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Piątek 09.10.2020