Nowe Play Station już w czerwcu?

Jeśli jesteście średnio szczęśliwymi posiadaczami Play Station 4, to pewnie zdajecie sobie sprawę, że niestety konsola ta nie jest doskonała, a jej moc pozostawia sporo do życzenia. Słowem, wbrew tradycji, PS już od samego początku było wolniejsze od komputerów osobistych. Na szczęście Sony zauważyło swoje uchybienie.
ThinkstockPhotos-512634850.jpg

W sieci pojawiają się coraz śmielsze głosy jakoby japoński gigant elektroniczny pracował nad ulepszoną wersją swojej konsoli. Wiele serwisów podaje, że Play Station 4.5 ma pojawić się na rynku już w czerwcu tego roku i ma być zdecydowanie lepsze od swojego poprzednika.

Nowa wersja konsoli ma oferować mocniejszy układ graficzny, który ma pozwolić na uruchamianie gier w jakości 4K (PS4 pozwala na odtwarzanie gier tylko w jakości FullHD). Ponadto nowe PS ma zostać wyposażone w zdecydowanie mocniejszy podsystem graficzny oraz procesor, który będzie znacznie lepiej dostosowany do rozgrywki z użyciem gogli Virtual Reality, których premierę Sony zapowiedziało na październik tego roku.

Niestety, wszystkie te informacje nie są jak na razie potwierdzone przez głównego zainteresowanego. Jednak prawdopodobieństwo wprowadzenia PS 4.5 jest bardzo wysokie, bowiem obecna wersja konsoli może nie poradzić sobie z wymaganiami wspomnianych gogli VR.

Według plotek nowa konsola ma pojawić się w czerwcu tego roku i kosztować około 1900 złotych.


Dodał(a): Jakub Rusak Środa 30.03.2016