Monitor z zakrzywionym ekranem – czy warto w niego zainwestować?

Te nowe urządzenia posiadają trzy cechy, które warto wziąć pod uwagę, szukając nowego monitora.

główne.jpg

Jeżeli zależy ci na płynnym wyświetlaniu obrazów i większy komforcie, polecamy lekturę tego artykułu. Spędzając wiele godzin przed monitorem, warto też pomyśleć o swoim wzroku. Oto trzy cechy, które powinien posiadać solidny, nowoczesny monitor.

Głębsza immersja

Immersja to nic innego, jak efekt „zanurzenia się” wzroku w obrazie. Głębsza immersja jest możliwa dzięki poszerzonemu polu widzenia, którą można osiągnąć, zakrzywiając obraz. W przypadku płaskich monitorów widzimy obraz w sposób dwuwymiarowy. Z kolei w monitorach z zakrzywionym ekranem (jak na przykład w monitorach dla graczy MSI) krzywizna pozioma i pionowa sprawia, że wszystko, co jest wyświetlane na monitorze, znajduje się w obszarze naszego widzenia peryferyjnego. Dzięki temu, po pierwsze, mamy szerszy kąt widzenia, a po drugie, bardzie realistyczne efekty wizualne, co we współczesnych grach komputerowych jest kluczowym czynnikiem.

Komfort dla wzroku

Zakrzywiony monitor znacząco wpływa na komfort oglądania obrazów na komputerze. Nasze oczy znacznie wolniej się męczą, ponieważ krzywizna monitora fizycznie odpowiada naszemu naturalnemu polu widzenia. Dzięki temu oczy są bardziej zrelaksowane, nawet jeżeli przez dłuższy czas patrzymy na obrazy z małej odległości. Warto zwrócić uwagę na monitory dla graczy wykorzystujące zakrzywiony wyświetlacz o współczynniku krzywizny 1800R. Takie monitory oferują największy komfort dla wzroku, cechuje je też spora uniwersalność. Możemy ich używać do codziennych zadań, jak i do najbardziej wymagających gier.

Ile to kosztuje?

Cześć z was może być zaskoczona, ale obalimy w tym momencie mit, że monitory z zakrzywionym ekranem z konieczności muszą być droższe od ich płaskich odpowiedników. Zakrzywione monitory są już całkiem popularne w branży gamingowej, właśnie między innymi ze względu na ich przystępne ceny? Przykłady? Zwróćcie uwagę na trzy monitory marki MSI.

Monitor MSI Optix MAG241VC posiada krzywiznę 1500R i rozdzielczość Full HD, co w połączeniu z częstotliwością odświeżania 144 Hz zapewnia realistyczną i płynną grę. Na uwagę zasługuje też menu OSD w aplikacji, pozwalające na dopasowanie najlepszych parametrów wyświetlania obrazu do naszej gry. Z kolei technologie Anti-Flicker i Less Blue Light niwelują zmęczenie oczu. Monitor jest też pozbawiony ramki, co wzmacnia wrażenia.

OSD.JPGMenu OSD / fot. www.msi.com

1.JPGMonitor MSI Optix MAG241VC / fot. www.msi.com

Z kolei model MSI Optix MAG321CURV tej samej marki, zaspokoi potrzeby bardziej wymagających graczy. Przy takiej samej krzywiźnie, jak u poprzednika, monitor posiada rozdzielczość 4K, gwarantującą większą szczegółowość obrazu. Natomiast Zgodność z HDR Ready wydobywa z cienia jeszcze więcej szczegółów. Ciekawym smaczkiem jest technologia Mystic Light, nadająca obrazowi niezwykłej głębi. Jeżeli zaś gramy w trybie nocnym, system Night Vision pozwala nam dojrzeć więcej obrazów w ciemności i wyprzedzić atak wroga. Tak jak poprzedni model, Optix MAG321CURV wyposażony jest w menu OSD w aplikacji oraz technologie Anti-Flicker i Less Blue Light. Pozbawiony jest też ramki.

2.JPGMonitor MSI Optix MAG321CURV  / fot. www.msi.com

Najbardziej zaawansowanym monitorem jest MSI Optix MPG341CQR z krzywizną 1800R, gwarantującą najlepszą immersję. Z kolei rozwiązanie UWQHD zapewnia maksymalną szczegółowość obrazu. Monitor aktywnie wspomaga naszą rozgrywkę dzięki technologii GameSense, która polega na przewidywaniu zewnętrznych alertów gry. Taka sytuacja sygnalizowana jest przez czerwone podświetlenie odpowiednich obszarów. Podobnie, jak poprzednicy, ten bezramkowy model monitora również posiada technologie Mystic Light, Night Vision, Anti-Flicker, Less Blue Light i menu OSD.

WQHD.JPG

Technologia Full HD vs. UWQHD / fot. www.msi.com

3.JPG

Monitor MSI Optix MPG341CQR / fot. www.msi.com

Jak widać, marka MSI oferuje szeroką gamę zakrzywionych monitorów dla graczy, od budżetowych po wysokiej klasy monitory 4K UHD lub te przeznaczone do profesjonalnego e-sportu z kategorii G-Sync.

Nie masz pewności, który monitor będzie spełniał twoje wymagania? Z łatwością dopasujesz model do swoich potrzeb na tej stronie: https://pl.msi.com/Landing/best-monitor-for-gaming

Materiał promocyjny


Dodał(a): Izabela Popko Czwartek 25.07.2019