„Fortnite” najchętniej oglądaną grą w historii

Turniej w grze „Fortnite Battle Royale”, transmitowany na żywo przez hiszpańskiego YouTubera o pseudonimie elRubiusOMG 26 marca pobił rekord, jeśli chodzi o liczbę widzów. Zmagania oglądało ponad 1,1 miliona widzów z całego świata. Co ciekawe, to nie jedyny rekord związany z „Fortnite”, który udało się pobić w ostatnim czasie.

imgmr-franco-fortnite-switch-un-nouveau-port-a-lhorizon.jpg

Trend dominujący w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy w segmencie gier sieciowych jest dość wyraźny – jeśli chcesz, żeby twoja gra biła rekordy popularności, umieść w niej tryb battle royale. Gracze z jakiegoś powodu pokochali schemat rozgrywki, w której wszyscy eliminują się nawzajem, a zwycięzca może być tylko jeden. Dowodzi tego ogromny sukces takich gier, jak „PlayerUnknown’s Battlegrounds”, w mniejszym stopniu „H1Z1”, a także omawianego „Fortnite”.

Zwłaszcza ostatnia z wymienionych cieszy się obecnie wielkim zainteresowaniem graczy. W połowie września grę streamera o pseudonimie Ninja, grającego w „Fortnite” razem z Drakiem i Travisem Scottem oglądało równocześnie ponad 635 tysięcy ludzi, co stanowiło rekord. Ten jednak nie utrzymał się zbyt długo, bo turniej transmitowany przez hiszpańskiego YouTubera o pseudonimie elRubiusOMG zgromadził przed ekranami ponad 1,1 miliona widzów!
Jak się jednak okazuje, nie jest to jedyny rekord związany z „Fortnite”, jaki padł w ostatnim czasie. Według współpracującego z YouTube Ryana Wyatta, „Fortnite” dzierży rekord, jeśli chodzi o liczbę umieszczonych w serwisie filmów dotyczących gier w ciągu jednego miesiąca.
Zrzut ekranu 2018-03-28 o 09.53.14.jpg
Jeśli chodzi z kolei o liczbę graczy, którzy jednocześnie rywalizowali w „Fortnite”, to grze daleko do najlepszych. W produkcję Epic Games w pewnym momencie grało równocześnie 3,4 miliona graczy, podczas gdy w przypadku „World Of Tanks” liczba ta wynosi ponad… 150 milionów.


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. matpras Środa 28.03.2018

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)