Film na podstawie kultowej bijatyki. Scena otwierająca i zwiastun

Fani kultowej bijatyki mogą nie tylko odetchnąć z ulgą, ale i optymistycznie patrzeć w przyszłość – film Mortal Kombat będzie brutalny i krwawy. Gracze nie wyobrażają sobie produkcji bez rozlewu krwi, łamanych kości i odcinanych kończyn. W obszernym zwiastunie znajduje się początek masakry, która i tak musiała zostać ocenzurowana ze względu na standardy platformy YouTube.
2021-01-mk2_6001db090ed1e.jpg

Krytycy mający przedpremierowy dostęp do filmu prezentują wiele pochlebnych opinii. Twórcy zapewniali, że produkcja będzie pełna spektakularnych akcji i brutalnych pojedynków. Wygląda na to, że zapowiedzi zostały spełnione, choć z ostatecznym werdyktem należy poczekać do premiery filmu. 

Na YouTube pojawił się kolejny zwiastun produkcji, będący jednocześnie siedmiominutową sceną otwierającą nowy Mortal Kombat. Widać na nim jednego z głównych bohaterów, czyli Skorpiona i Bi–Hana/Sub–Zero. Takie rozpoczęcie akcji znacznie rozbudza ciekawość odbiorców, którzy zdecydowanie mają ochotę na więcej. Film naszpikowany jest azjatyckimi gwiazdami kina. Zobaczymy tam między innymi Tadanobu Asano jako Raidena, Jessicę McNamee jako Sonyę Blade oraz Lewisa Tana jako Cole Younga.

Premiera filmu odbędzie się 23 kwietnia. Zadebiutuje on w kinach (do których ze względu na twardy lockdown nie możemy pójść) oraz na platformie HBO Max, która... nie jest jeszcze dostępna w Polsce. Mieszkańcy USA będą mogli zobaczyć film po wykupieniu abonamentu, a jego posiadacze nie będą zobowiązani do uiszczenia dodatkowych opłat. Miejmy nadzieję, że gdy produkcja osiągnie sukces w Stanach Zjednoczonych, twórcy zdecydują się także na udostępnienie jej w naszym kraju. Zapewne znalazłoby się wielu sympatyków takiego kina. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / fot.: HBO Max Środa 21.04.2021