FIFA 19 z nowymi opcjami rozgrywki – m.in. mecz bez sędziego i „tryb przetrwania”

Wraz ze zbliżającą się premierą gry FIFA 19 twórcy postanowili podzielić się z fanami najnowszymi możliwościami, jakie stwarza rozgrywka. I wygląda to naprawdę interesująco.
https _hypebeast.com_image_2018_08_fifa-19-survival-game-mode-details-1.jpg

FIFA 19 będzie miała swoją premierę 28 września, ale już na dwa miesiące przed tą datą EA Sports postanowiło podgrzać nieco atmosferę wokół swojego najnowszego produktu, zdradzając szczegóły dotyczące nowych opcji rozgrywki.

Poza klasycznymi meczami pojedynczymi czy seriami spotkań u siebie i na wyjeździe, w FIF-ie 19 pojawi się zupełnie nowy tryb o nazwie „House Rules”, w którym gracze będą mogli rozgrywać mecze według zmodyfikowanych zasad.

FIFA 19 - nowe tryby rozgrywki
Najciekawszą i najbardziej zaskakującą opcją jest zdecydowanie „tryb przetrwania” (dotychczas spotykany głównie w typowych „strzelankach”), który polega na tym, że drużyna zdobywająca gola automatycznie traci jednego zawodnika z pola. Wygrywa ten, kto strzeli więcej bramek w regulaminowym czasie gry lub zredukuje liczbę swoich graczy na boisku do mniej niż siedmiu. 

Kolejnym trybem, który niesamowicie nas zainteresował, jest tryb „no rules" – bez zasad. Są to po prostu mecze rozgrywane bez sędziego, w których dozwolone jest wszystko – od fauli, po strzelanie goli ze spalonego. Czysta wolność, niemal jak na podwórku.

Ciekawie prezentują się również tryby „Long Range” oraz „Headers&Volleys”. W pierwszym z nich gole strzelone zza pola karnego liczą się podwójnie a w drugim –  liczą się jedynie bramki zdobyte z rzutów karnych i wolnych oraz z główki i z woleja.

Ostatni tryb z opcji „House Rules” to tzw. „First to…”, w którym to gracze będą mogli ustalić swoje własne zasady rozgrywki, jak np. gra do pierwszej zdobytej bramki. Kto pierwszy wykona zadanie – wygrywa.Brzmi ciekawie? Jak najbardziej, a to jedynie część ulepszeń nowej FIF-y. Do pozostałych należą m.in. bardziej dynamiczny Ultimate Team czy zaawansowana opcja śledzenia statystyk gracza.

FIFA 19 zadebiutuje 28 września 2018 roku na PC, PS4 i PS3, Xbox One i 360, Nintendo Switch.


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. materiały prasowe Wtorek 07.08.2018