Dziś premiera DOOM Eternal! Wjechał kandydat do gry roku

Wszyscy rozpływają się nad nowym Doomem i twierdzą, że jest jeszcze lepsza od wydania z 2016 roku, a tamtej odsłonie do ideału niewiele brakowało. No i trzeba przyznać, że po odpaleniu wersji recenzenckiej (tak, to nasz przywilej w tej branży), wygląda to doskonale. Krytycy oceniają jako jeden z najlepszych FPS wszech czasów i murowanego kandydata do gry roku.
doom-eternal.jpg

DOOM Eternal to wyczekiwana od 4 lat strzelanka FPP. Piąta odsłona znanego nawet nie-gamerom tytułu stworzona została przez ID Software i wydana przez Bethesda Softworks. Akcja rozgrywa się niedługo po wydarzeniach z wypuszczonej w 2016 roku części. DOOM Slayer, główny bohater, tradycyjnie już walczy z siłami Piekła, jednak gracz dostaje kompletnie nową mechanikę gry.


Wszystkie bitki rozgrywasz na ciągłym wdechu. Dodatkowo sposób przemieszczania się dzięki przedłużonym skokom, wdrapywaniu się czy huśtaniu na drążkach pozwala w ciekawszy sposób zaliczać mapę i trafiać na znajdźki. To odprężająca odskocznia od rozlewania krwi demonów, a niektóre sytuacje wraz ze zręcznością dłoni, przećwiczą ci bardziej bystrość umysłu. Choć w pewnych miejscach możesz utknąć na dłużej, zastanawiając się, gdzie masz skoczyć, gdzie się bujnąć, a gdzie wdrapać. 

To wszystko rozpięte jest na olbrzymich i bardzo różnorodnych lokalizacjach. W końcu Piekło jest wszędzie, więc masz wrażenie, że musisz posprzątać całą Ziemię. I okolice, bo twoja baza to unoszący się na orbicie naszej planety zamek. Wracając jednak do walki ze złem… Demony tradycyjnie możesz rozstrzelać, razić laserami, pobić, wyrywać im oczy, rozpaławiać piłą mechaniczną lub podpalać. A najlepsze jest to, że to wszystko możesz łączyć w artystyczne combosy, co wnosi zabijanie na wyższy level, nawet w porównaniu do wydania z 2016 roku. Do tego nowy arsenał broni, więc będziesz mógł tworzyć tę sztukę za pomocą ciekawych instrumentów. Całość uzupełnia świetna ścieżka dźwiękowa.


Oprócz tradycyjnej kampanii, dostępny jest również multiplayer, polegający oczywiście na wyżynaniu się nawzajem. Ale ciekawą opcją jest również Inwazja. Ten tryb pozwala wkroczyć w rozgrywkę solo jakiegoś gracza i utrudniać mu zadanie pod postacią jednego z demonów. Oczywiście możesz też paść i ofiarą takiego zamachu. Szykuje się największy rozpierdol tego roku!

Spraw, by kwarantanna była bardziej znośna i znajdź Doom Eternal w najniższej cenie TUTAJ.

Dodał(a): Paweł Jaśkowski Czwartek 19.03.2020