Dying Light 2 – zwiastun i informacje o polskiej grze

Niektórzy o zdążyli już zapomnieć o projekcie Dying Light 2, ale mamy dobrą informację dla fanów polskiej produkcji – DL2 żyje i ma się dobrze! Po kilku miesiącach milczenia po zapowiedzi gry, otrzymaliśmy nowe materiały i informację na temat premiery.
dl2.jpg

Twórcy podzielili się fragmentem rozgrywki z Dying Light 2 i umieścili wideo z tytułem: "Dying Light 2 Update – March 2021". Odpowiadają tam na komentarze i żądania fanów w kwestii gry. W wielu komentarzach aż roi się od wulgaryzmów. Otrzymaliśmy także informacje na temat premiery. Co prawda twórcy nie podzielili się konkretną datą (zapewne nie chcieli wziąć przykładu z Cyberpunka 2077, gdzie data premiery była kilkukrotnie przesuwana), ale stwierdzili, że gra ma być udostępniona do sprzedaży jeszcze w tym roku. 

Na szczęście fani są dość wyrozumiali – patrząc na niepowodzenia Cyberpunka 2077 i kontrowersje z nim związane, wolą dłużej poczekać i dostać naprawdę perfekcyjnie przygotowaną rozgrywkę. Szczególnie teraz, podczas pandemii, praca nad grą może być niezwykle trudna. Stąd pojawiło się wiele komentarzy wspierających firmę.
Na krótkim nagraniu z gry widzimy nowe rodzaje wrogów – m.in. zombie z wieloma nogami, którego nie było w poprzedniej wersji. Dodatkowo wrażenie może robić grafika i umiejętności, jakimi dysponuje główny bohater Aiden Caldwell.

Dying Light 2 ma zadebiutować na konsolach PlayStation 4/5, Xboksach One/Series X/S, a także zwykłych komputerach. Zapewne podczas kolejnej aktualizacji ze strony twórców dowiemy się szczegółów na temat premiery. 

 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Czwartek 18.03.2021