Beckham i Coutinho w pierwszej zapowiedzi Pro Evolution Soccer 2019

Już niebawem na nowo rozgorzeje dyskusja na temat tego, czy lepszą grą piłkarską jest FIFA od EA Sports, czy też PES od Konami. W tym roku pierwsze karty na stół wyłożyli Japończycy, którzy właśnie opublikowali pierwszą zapowiedź Pro Evolution Soccer 2019.

pes.jpg

Konami nie składa broni i pomimo zdecydowanie większej popularności produktu tworzonego przez konkurencję decyduje się tworzyć kolejne odsłony PES-a. I podczas gdy EA Sports nadal milczy na temat FIFY 19, tak firma Konami podzieliła się już kilkoma ciekawymi informacjami na temat swojej gry piłkarskiej. Oraz zamieściła jej pierwszy zwiastun:


Chociaż twórcy PES-a nie będą mogli w najnowszej odsłonie skorzystać z licencji na Ligę Mistrzów oraz Ligę Europy, to zapowiadają, że w grze pojawią się nowe licencje ligowe oraz nowe stadiony. Zmiany mają jednak nie być jedynie kosmetyczne – wybrani zawodnicy mają w grze poruszać się w identyczny sposób, jak czynią (lub czynili) to w rzeczywistości, co doskonale widać w trailerze po ruchach Philippe Coutinho oraz Davida Beckhama. Konami twierdzi, że znacząco udało im się poprawić fizykę piłki a także wprowadzić kilka innowacyjnych zmian w gameplayu. W trybie myClub (który jest swoistym odpowiednikiem szalenie popularnego FIFA Ultimate Team) mają pojawić się zarówno „karty o czasowo zwiększonych umiejętnościach”, a także nowe – obok Beckhama – legendy.
Premiera gry została zaplanowana na 30 sierpnia 2018 roku.


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. youtube Środa 09.05.2018