„Battlefield V” – zwiastun gry, data premiery, miejsce akcji

Nareszcie jest! Pierwszy zwiastun wielce oczekiwanej gry „Battlefield V”. Znamy też oficjalną datę premiery tytułu oraz czasy, w których toczyć się będzie rozgrywka.
rendition1.img.jpg

Numeracja kolejnych części serii EA Sports może być dla niektórych bardzo myląca, bo bezpośrednim następcą „Battlefielda 1” jest „Battlefield 5”, ale jakie ma to znaczenie w obliczu tego, jak świetnym tytułem jest ta gra.

Po tym jak „jedynka” przeniosła nas w mroczne czasy I wojny światowej, w „piątce” przeskakujemy od razu dwie dekady do przodu, do jeszcze mroczniejszych realiów II wojny światowej. EA nie poszło natomiast drogą Activision i „Call of Duty: Black Ops 4”, i w najnowszym „Battlefieldzie” gracze otrzymają możliwość śledzenia rozgrywki z perspektywy kilku postaci w trybie fabularnym.

Mimo to, nacisk został postawiony i tak na grę wieloosobową. Twórcy obiecują rozbudowany system modyfikacji broni i pojazdów oraz wyglądu i umiejętności bohaterów. Ci mają też otrzymać nowe zdolności na polu bitwy, jak strzelanie na plecach, ześlizgiwanie się po zboczach, odrzucanie granatów i strzelanie do nich w powietrzu, a nawet wznoszenie, naprawa i umacnianie niewielkich fortyfikacji.

Premiera gry przewidziana jest natomiast na 19 października 2018 na PC oraz konsole Xbox One i PS4. Abonenci Origin Access oraz EA Access będą zaś mogli pograć w nowego „Battlefielda” nieco wcześniej, bo już 11 października. Poniżej możecie zaś zobaczyć zwiastun pierwszy „piątki”. I jak sami się zaraz przekonacie, naprawdę jest na co czekać.Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. battlefield.com Czwartek 24.05.2018