Assassin’s Creed Valhalla. Nadchodzi kolejny hit od Ubisoft

Wieloletnia seria Ubisotu od dawna cieszy się sporą popularnością. Czego można spodziewać się po nowej odsłonie?

small 106611374_335960287400385_458423983110278005_n.jpg

Ostatni kwartał 2020 obfituje w zapowiedzi premier naprawdę obiecujących tytułów. Nowa odsłona serii FIFA, Cyberpunk 2077, wreszcie Assassin’s Creed Valhalla. Dziś przyglądamy się temu ostatniemu tytułowi.

Jak prezentuje się gra?

Rozgrywka w Assassin’s Creed Valhalla na PC i inne platformy odbywa się w TPP, czyli w perspektywie trzecioosobowej. Tak będziemy przemierzać świat i obserwować go. W taki też sposób będziemy widzieć walki staczane przez naszego bohatera z różnymi przeciwnikami. Dotyczy to też sposoby obserwacji postaci którą sterujemy. A mówiąc o tym, warto zwrócić uwagę na fakt, że wygląd i płeć postaci w AC: Valhalli można zmieniać nie tylko na początku rozgrywki, lecz również w jej trakcie – co może być pewną ciekawostką dla osób, które zwracają uwagę na tego typu elementy wizualne.

Wędrówka po świecie AC: Valhalla

Do dyspozycji graczy oddany zostanie otwarty świat, w którym można przemierzać tereny Norwegii i Anglii, a także paru innych miejsc. W Assassin’s Creed Valhalla przyjdzie wam przemierzać i wykonywać rozliczne misje, zarówno te znaczące dla scenariusza rozgrywki, jak i poboczne, które służą bardziej urozmaiceniu gry i zapewnieniu dodatkowych godzin dobrej zabawy. Misje oczywiście będą wpływać na samą postać, co siłą rzeczy odbije się na dalszej akcji.

Ciekawostką może być natomiast zmiana względem poprzedniej edycji gry w sposobie przywoływania łodzi. W przypadku Assassin’s Creed: Odyssey wzywać ją można było wyłącznie w portach. W przypadku Valhalli ograniczenie to znika, co z pewnością stanowi ułatwienie w podróżowaniu. Tym razem nie trzeba będzie odbywać wędrówek do najbliższego punktu, w którym będzie można wsiąść na pokład. Jak przystało na klimat prezentowany w grze, wikińską łódź będzie można sprowadzić praktycznie w każdym miejscu linii brzegowej.

Klimatyczna muzyka, klimatyczna grafika

To dodatkowe atuty, jakimi charakteryzuje się Assassin’s Creed Valhalla. Xbox One, PlayStation, czy PC – na każdej z tych platform jest co podziwiać i zdecydowanie można poczuć się tak, jakby faktycznie się obserwowało scenerie z średniowiecznej północy, z czasów najazdów Wikingów. Skądinąd wiele wskazuje na to, ze ścieżka dźwiękowa będzie na tyle ciekawa, by słuchać jej nie tylko w czasie gry – choć w trakcie rozgrywki zdecydowanie poprawia wrażenia.

A co z walką?

W Assassin’s Creed Valhalla zmodyfikowano system walki w taki sposób, aby podnieść wrażenie bezwzględności tego elementu gry. Gdy dojdzie do frontalnych starć, będzie można poczuć, jak istotnym w Valhalli elementem jest pojedynkowanie się przy użyciu dwóch broni naraz. Ten element był już obecny w serii, jednak w nowej edycji Ubisoft postarał się o jego usprawnienie.


Z drugiej strony nie zapomniano też o działaniach skrytobójczych – zamiast starcia przy użyciu dwóch broni, można podkraść się do wroga i zaatakować go bronią krótką. Samo uzbrojenie można zresztą z czasem wzbogacać o runy, które nadają mu dodatkowych właściwości.

Single czy multiplayer?

Assassin’s Creed Valhalla co prawda kładzie największy nacisk na grę w pojedynkę, ale nie mogło tu zabraknąć opcji wieloosobowej – tryb multiplayer jak najbardziej będzie dostępny.

Kiedy premiera?

Data ukazania się gry w sklepach jest już znana. Assassin’s Creed Valhalla na PS4, Xbox One oraz na PC ukaże się 17 listopada 2020.


Artykuł sponsorowany


Dodał(a): Izabela Popko Wtorek 22.09.2020