10-rdzeniowy procesor i do 4 kart graficznych – Predator to Bugatti wśród komputerów dla graczy

Parametry niczym komputer NASA, a możliwości rozbudowy i potencjalna wydajność to jakiś kosmos. Oto Predator Orion 9000, czyli gamingowy kombajn dla prawdziwych graczy.
large_Predator_PO9_900_11.jpg

Gdyby ten komputer był samochodem, z pewnością byłby Bugatti Chironem. Bo tak samo jak to francuskie auto swoim silnikiem i osiągami przyprawia o ślinotok motoryzacyjnych zapaleńców, tak Acer Predator Orion 9000 zapewne wywoła podobny efekt u profesjonalnych graczy.

Szybki rzut oka na parametry. 10-rdzeniowy procesor Intel Core i9-7900X z serii Extreme, pracujący z częstotliwością 3,30 GHz – jest. Do tego w karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1080Ti z 11 GB GDDR5, 16 GB pamięci RAM oraz dwa dyski: 256 GB SSD i 1 TB HDD. Całość zasilana przez PSU o mocy 1000 W.

Gdyby jednak to wszystko okazało się zbyt mało, Predator wyposażony jest jeszcze w specjalny przycisk Turbo, który, pozostając przy motoryzacyjnej metaforze, działa jak bezpośredni wtrysk podtlenku azotu. Po jego wciśnięciu następuje natychmiastowe zwiększenie częstotliwości pracy procesora (z 3,3 GHz do 4,30 GHz) oraz karty graficznej. Lub kilku kart.

Musicie bowiem wiedzieć, że plastyczna konstrukcja obudowy komputera umożliwia łatwy dostęp do elementów oraz rozbudowę maszyny – w sumie w jej wnętrzu mogą się zmieścić nawet 4 karty graficzne, 4 dyski SSD 2,5” oraz 2 dyski HDD 3,5”.Coś jednak musi chłodzić tego demona, żeby przypadkiem nie spłonął trawiony własnym ogniem wewnętrznym. Dlatego Orion 9000 wyposażony jest w cztery strefy termiczne: strefę zasilacza, która jest chłodzona niezależnie, oraz strefy GPU, procesora i pamięci, które dzielą pomiędzy siebie chłodne powietrze w obiegu zapewnionym przez rozwiązanie Ice Tunnel 2.0.

Wszystko to w zgrabnej i poręcznej obudowie, umożliwiającej łatwy transport. No i pozostaje ostatnia rzecz. Cena. Predator Orion 9000 kosztuje 17 999 zł. Czy to dużo, czy mało, to pozostawiamy już do oceny wam.


Dodał(a): CKM/ fot. materiały prasowe Wtorek 10.04.2018

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)