9 najbardziej oczekiwanych gier 2019 roku

Miniony rok obfitował w dużo ciekawych premier gier, ale rok 2019 zapowiada się pod tym kątem jeszcze lepiej. Tych tytułów gracze wyczekują jak dzieci pierwszej gwiazdki w Wigilię.
Projekt bez tytułu.jpg


New Super Mario Bros. U Deluxe

Wielki powrót wielkiego klasyka. Oczekiwania są wielkie względem tego tytułu, oby więc nie okazał się spektakularną klapą. Wszyscy posiadacze Nintendo Switch będą mogli się o tym przekonać już 11 stycznia, kiedy to Super Mario Bros. zadebiutuje na tej platformie.

Metro Exodus

Gra inspirowana powieścią „Metro 2035” – trzecią częścią bestsellerowej serii książek Dmitrija Głuchowskiego, osadzonej w postapokaliptycznym świecie po katastrofie nuklearnej. Oczekiwania są jeszcze większe niż w przypadku nowego Mario, bo dwie poprzednie odsłony gry podniosły poprzeczkę bardzo wysoko. Premiera gry 15 lutego.

Crackdown 3

Premiera tytułu miała przypaść na rok 2018, ale ostatecznie została przeniesiona również na 15 lutego 2019. Crackdown 3 to wyczekiwana kontynuacja cyberpunkowej strzelanki, której celem jest unicestwienie przestępczego światka w futurystycznej metropolii New Providence. Zapowiada się fenomenalnie.

Devil May Cry V

Kolejna wielce oczekiwana kontynuacja wielkiego tytułu. Devil May Cry V będzie bezpośrednią kontynuacją „czwórki” z jeszcze bardziej dopracowanym i urozmaiconym systemem walki, co zagwarantuje graczom jeszcze lepszą zabawę. Premiera gry 8 marca.

Mortal Kombat 11

Nie będziemy rozpisywać się o tym tytule po raz drugi. Więcej na jego temat możecie przeczytać TUTAJ. Premiera gry 23 kwietnia.

Days Gone

Postapokaliptyczna Ameryka, globalna pandemia wirusa i zombie. Brzmi sztampowo, ale tytuł absolutnie taki nie jest. Celem gry jest bowiem przetrwanie, a sama rozgrywka zapewnia wiele różnorodnych sposobów na osiągnięcie tego celu. Premiera 26 kwietnia 2019.

The Last of Us: Part II

Jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku, a po elektryzującym trailerze oczekiwania wobec tytułu są jeszcze bardziej wygórowane. Tym bardziej że twórcy przegłodzili mocno graczy, bo pierwsza część tytułu została wydana jeszcze w 2013 roku.

Gears of War 5

Bestsellerowa seria strzelanek powraca w piątej odsłonie. Będzie grubo, krwawo i brutalnie, czyli dokładnie tak, jak przywykli do tego fani serii. Dokładna data premiery nie jest znana, ale bądźcie pewni, że gra pojawi się w 2019 roku.

Ghost of Tsushima

W grze przeniesiecie się do XIII-wiecznej Japonii, gdzie jako samuraj pomścicie śmierć swojej rodziny z ręki mongolskich najeźdźców. Gra przez długi czas była utrzymywana w ścisłej tajemnicy, więc atmosfera wokół niej jest naprawdę gorąca.


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen YouTube Czwartek 03.01.2019