Dakar 18 oficjalną grą Rajdu Dakar – ma być realistycznie i w otwartym świecie

Aż dziw bierze, że tak duża impreza jak Rajd Dakar nie doczekała się jak dotąd gry z prawdziwego zdarzenia. Teraz ma się to zmienić dzięki studiu Deep Silver, które jeszcze w tym roku ma wydać grę Dakar 18.

dakar18.jpg

W przeszłości co prawda pojawiały się gry poświęcone Dakarowi, ale nie były to produkcje na miarę tak wyjątkowej imprezy, jaką niewątpliwie jest ten rajd. Trudnego zadania stworzenia porządnej gry o Dakarze podjęło się brytyjskie studio Bigmoon Entertainment. Według zapowiedzi Deep Silver, czyli wydawcy gry, Dakar 18 ma mieć jeden z największych otwartych, w pełni eksplorowalnych światów w grach wyścigowych – jego powierzchnia ma wynosić około 15 tysięcy kilometrów kwadratowych. 


Otwarty świat nie ma być jednak jedyną zaletą gry. Twórcy zamierzają bowiem postawić na realizm – gracze będą mieli możliwość kierowania pojazdami z pięciu klas: samochodami, ciężarówkami, motocyklami, quadami i maszynami typu SxS. Trzeba przyznać, że przed Bigmoon Entertainment stoi duże wyzwanie – stworzenie i zmieszczenie modeli jazdy dla tylu różnych pojazdów z pewnością nie będzie łatwe. Gra oczywiście posiada licencję Dakaru, więc możemy liczyć na obecność prawdziwych kierowców i pilotów.


Nie wiadomo jeszcze, kiedy gra trafi do sklepów, ale zapewne wydarzy się to w okolicach startu kolejnego rajdu. W Dakar 18 zagrają zarówno posiadacze PlayStation 4, Xboxów One, jak i pecetów.


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. YouTube Wtorek 16.01.2018

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)