Wonder Woman zagra Polkę

W najnowszym filmie o bohaterce czasów II wojny światowej zobaczymy Gal Gadot. Piękna aktorka zajmie się również produkcją obrazu.

Z informacji ujawnionych przez Warner Bros. wynika, że rozpoczęły się prace nad hollywoodzkim obrazem opowiadającym o Irenie Sendlerowej. Fabuła ma opierać się na rzeczywistych wydarzeniach z okresu II wojny światowej, kiedy Polka – ryzykując własne życie – niosła pomoc uwięzionym w warszawskim getcie.


Gal Gadot, która zagra główną rolę, to izraelska aktorka. Szerokiej publiczności dała się poznać z roli Gisele w filmie „Szybcy i wściekli”. W 2017 roku wystąpiła w „Wonder Woman” i zdobyła międzynarodową sławę.

W dzieciństwie chciała zostać choreografem. Porzuciła jednak ten plan i rozpoczęła pracę jako modelka. Mając 178 cm wzrostu, odnalazła się w tej roli znakomicie. W 2004 roku zdobyła koronę Miss Izraela.


Aktorka wraz z mężem Jasonem Varsano zajmie się również produkcją filmu opowiadającego historię Ireny Sendlerowej. Za scenariusz odpowiada Julie Juel Gillmer odpowiedzialna za „The 100” i „Córki McLeoda”.  Data premiery filmu nie jest jeszcze znana.


Amerykańskie kino nie po raz pierwszy zainteresowało się losami Ireny Sendlerowej. W 2009 powstał film telewizyjny „Dzieci Ireny Sendlerowej”, w którym w główna rolę wcieliła się Anna Paquin („X-men”, „Czysta krew”).

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Instagram Poniedziałek 14.10.2019