Ta pani ma 50 lat!

Basen, siłownia, czasem ćwiczenia w domu – to recepta Ye Wen na długowieczność i oferty matrymonialne od młodszych od siebie o kilkadziesiąt lat panów. Jest jeden haczyk – trzeba być konsekwentną, bo Chinka jest aktywna od 20 lat.
ye-wen.jpg

50-letnia Ye Wen z chińskiej prowincji Henan twierdzi, że zawsze była szczupła. I tu jest najistotniejsza kwestia – szczupła, nie zawsze znaczy jędrna. Gdyby nie zaczęła trenować 20 lat temu, zapewne dziś – jak większość jej rówieśników – wyglądałaby w swojej skórze, jak w za dużym ortalionie. Gdyby nadal była szczupła. Póki co jest fit MILFą, bo ma dorosłego syna, ale ten potomstwa jeszcze nie spłodził.

Azjatyckie źródła donoszą, że w Chinach podbija internety szturmem. W tamtejszym odpowiedniku Twittera – serwisie Weibo – jej historia rozeszła się 3 miliony razy! Ale jeśli historia jest prawdziwa, Ye Wen zasługuje na takie uznanie. Regularnie i wytrwale pracuje nad swoim ciałem i nie oddaje się szponom czasu i seniorskiej bezczynności. 20 lat temu postanowiła popływać. I tak zostało jej do dziś.Ta fit laska codziennie chodzi na basen, ale porywa się też na imponujące wyczyny. W marcu podobno przepłynęła Cieśninę Malakka oddzielającą Półwysep Malajski od Sumatry. To 36 kilometrów. Obecnie robi przymiarki, by we wrześniu zmierzyć się z rzeką Han-gang. Ale zapewne nie z całą wzdłuż, bo jej długość to 494 km.

Pływanie nie jest jedyną aktywnością Ye Wen. Niektóre ze źródeł podają, że Chinka ćwiczy w siłowni 2-3 razy w tygodniu po dwie godziny. Jeśli nie ma możliwości dotarcia do gymu, poci się w domu. Wszystko po to, by nawet w wieku 80 lat móc dobrze wyglądać w bikini.

A Ty, jaką masz motywację/wymówkę?
Dodał(a): Adam Wawrzyniak / fot.: photo.sina.com.cn Wtorek 28.06.2016