Prezencja w bikini jako kryterium przyjęcia do pracy w elektrowni

Zwyciężczyni facebookowego konkursu bikini, miała otrzymać staż w czeskiej elektrowni atomowej. Maturzystki chętnie wzięły udział w tych zawodach, a media były oburzone.

Vnitřek chladicí věže JE Temelín se stal prostorem pro netradiční fotografování. Pózovaly zde finalistky celostátní soutěže Maturantka roku 2017.

Opublikowany przez Práce v ČEZ na 20 czerwca 2017

Operator czeskiej elektrowni atomowej w Temelinie ogłosił rekrutację na stażystkę, w której wzięły udział maturzystki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że firma CEZ chciała przyznać stanowisko nie osobie mogącej pochwalić się znajomością tematu, a zwyciężczyni konkursu bikini.

10 maturzystek eksponowało przed obiektywem fotografa swe wdzięki w skąpych strojach kąpielowych w chłodni kominowej elektrowni. Prócz bikini, miały na sobie kaski ochronne. Zdjęcia trafiły na fanpejdż operatora, gdzie internauci komentowali ich wygląd. Ta, która otrzymałaby najbardziej pozytywny odzew miała wygrać 14-dniowy staż.

Media zaczęły krytykować decyzję operatora. W oficjalnym komunikacie CEZ poinformowało, że nie był organizatorem tych zawodów, a konkurs był elementem corocznych wyborów miss „Maturantka Roku”. W efekcie, aby uniknąć złej prasy firma postanowiła zaoferować staż wszystkim dziesięciu kandydatkom. W sumie nic dziwnego. Też nie dalibyśmy rady wybrać jednej.

A problem mamy tylko z tym, że byliśmy zbyt zajęci innymi modelkami w strojach kąpielowych i o całej akcji dowiedzieliśmy się dopiero teraz.







Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: https://www.facebook.com/pg/ICTemelin Poniedziałek 26.06.2017