Krysia Sokołowska. Top Ten Miss Earth 2019

Piękna Polka osiągnęła międzynarodowy sukces i znalazła się wśród dziesiątki najpiękniejszych kobiet świata. Kim jest Krysia Sokołowska?

Miss Earth Poland pochodzi z Białegostoku, gdzie ukończyła liceum ogólnokształcące. Ma 22 lata i 178 cm wzrostu. Karierę na konkursach piękności rozpoczęła udziałem w Miss Polski Nastolatek, gdzie zdobyła tytuł 2-giej Wice Miss Podlasia w 2013 roku, co otworzyło jej drzwi do ogólnokrajowego etapu. W 2017 roku powróciła do konkursów piękności i wywalczyła tytuł Miss Foto Podlasia.

Krysia Sokołowska od najmłodszych lat trenuje gimnastykę artystyczną i ma w tej dziedzinie spore osiągnięcia – złote i brązowe medale zdobyte w Moskwie i Londynie. Oprócz tego piękna blondynka gra na fortepianie i kończy studia w zakresie wychowania fizycznego. Żądna wiedzy białostocczanka studiuje również ekonomię.

Tytuł Miss Poland Earth 2019 zdobyła podczas wyborów w Rzeszowie, które odbyły się w kwietniu. To zwycięstwo umożliwiło jej wyjazd na Filipiny, gdzie obywał się finał światowego konkursu Miss Earth. O koronę najpiękniejszej walczyło łącznie 85 kandydatek z całego świata.

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Instagram Wtorek 29.10.2019