Idealna wg nauki - Kelly Brook

Ciało idealne – tak zdecydowali naukowcy z Uniwersytetu w Teksasie. Wyliczyli to na podstawie stosunku obwodu talii do obwodu bioder. Wymiary Kelly Brook 99-63-91 zapewniły jej kilka lat temu tytuł ciała perfekcyjnego.

Ostatnio znów głośniej zrobiło się o Kelly Brook – uroczej Angielce, której ciało swego czasu zostało uznane przez naukowców za idealne. Pierwsze wzmianki o tym fakcie sięgają nawet 2007 roku, więc jest to stan sprzed 9 lat, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, co dzieje się u tej apetycznej modelki, prezenterki i aktorki.

Urodzona w angielskim Rochester modelka ma dziś 36 lat, ale starzeje się bardzo godnie i większość pań chciałaby zapewne w ten sam sposób nabierać wieku. W końcu tytuł kobiety idealnej zobowiązuje i być może dlatego Kelly Brook zachowuje swoje kształty, które niegdyś były wzorem sylwetki typu „klepsydra”. Choć dziewczyna była wielokrotnie krytykowana za swoją pulchność i brak dbałości o swoje ciało (lubiła objadać się hamburgerami z frytkami).

Naukowcy z Uniwersytetu w Teksasie ustalili, że seksowna modelka o wzroście 168 cm i wymiarach 99-63-91 ma kształty idealne i większość panów dałaby się pokroić za możliwość obcowania z nimi. Badanie brało pod uwagę takie dane jak waga, długość włosów, kształt twarzy czy wzrost. Tego ostatniego natura jej poskąpiła, ale mimo to faceci ja uwielbiają. Wspomniana natura ma tu również olbrzymie znaczenie, bo Kelly nigdy nie poddawała się żadnym zabiegom chirurgii plastycznej. Uczeni podkreślili również, że to, co kobiety uważają za lekko pulchne, w tak naprawdę w oczach facetów jest uważane za bardziej harmonijne i bliższe perfekcji.A za wszystko odpowiedzialny jest współczynnik W/HR, czyli „waist to hips ratio”. To iloraz obwodu talii do obwodu bioder i określa rodzaj sylwetki (gruszka lub jabłko) oraz sposób rozłożenia tłuszczu na ludzkim ciele. Kelly Brook szczyciła się niegdyś współczynnikiem wynoszącym dokładnie 0,70588253, czyli według nauki perfekcyjnym. Oprócz kształtów oceniano długość włosów i twarz.

Sprawdź, czy Kelly trzyma nadal formę i zasłużyłaby dziś na zaszczytny tytuł sylwetki idealnej (zobacz jej nagą sesję dla Playboya). A może kanony atrakcyjności zmieniły się na tyle, że Brytyjka wypadła z obiegu niczym jej kraj z Unii Europejskiej.
Dodał(a): Adam Wawrzyniak / fot.: instagram.com/iamkb Poniedziałek 27.06.2016