Dla niej dałbyś się zarazić. Pielęgniarka Alessia Bonari

Strach opanował cały świat, a ludzie oblegają sklepy i bunkrują się w domach. Na szczęście istnieją jednostki, które stawiają czoła pandemii. Jedną z nich jest ta młoda i urocza pielęgniarka.

Podczas gdy wszyscy w koło panikują i wykupują ze sklepów, co tylko się da (na czele z papierem toaletowym), w szpitalach służby zdrowia zaciekle walczą o życie innych, ryzykując własnym. Tu nie ma miejsca na strach, bo w ich przypadku nie ma mowy o chowaniu się w domu i pracy zdalnej.

Włoska pielęgniarka Alessia Bonari opublikowała na Intagramie post doskonale obrazujący, z czym musi zmierzyć się każdego dnia pandemii. Na zdjęciu młoda kobieta wygląda, jakby została pobita. I rzeczywiście – przeszła walkę, ale z koronawirusem. Pod oczami, na czole i nosie ma siniaki powstałe w wyniku noszenia kombinezonu, gogli i maski ochronnej. Mimo że wygląda jak po bitwie, na jej Instagramie znaleźliśmy gorące fotki, pokazujące piękne oblicze pandemii.


Pielęgniarka się nie poddaje i zaciekle walczy o życie pacjentów. W poście w świetny sposób przedstawia jej zdrowe podejście do tej chorej sytuacji, która opanowała cały świat. “Ja również się boję, ale nie wyjścia do sklepu, boję się pójścia do pracy. Jestem przerażona, bo maska może nie przylegać odpowiednio do twarzy, przypadkowo mogę dotknąć się skażoną rękawiczką, a gogle mogą nie zakrywać całkowicie oczu i coś może się przedostać”.

Jednak to nie jedyne bolączki pielęgniarki. Żali się, że jest zmęczona zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Temperatura w skafandrze jest tak wysoka, że całe ciało się poci, a co gorsza po jego założeniu nie można niczego się napić ani skorzystać z toalety przez sześć godzin.

Przyznaje, że jej koledzy z pracy odczuwają ten sam dyskomfort, ale to nie powstrzyma ich przed wykonywaniem odpowiedzialnego obowiązku, który na nich spoczywa. “Będę kontynuowała swoje zadanie i nadal będę dbać o pacjentów, bo jestem dumna z tego, co robię i kocham swoją pracę” – opisuje Alessia. Taka postawa na pewno wyróżnia się na tle obywateli Włoch, którzy na początku niezbyt poważnie podeszli do zagrożenia. Przy takiej pielęgniarce jak ona, żadnemu facetowi niestraszna choroba.

ZOBACZ TĘ UROCZĄ PIELĘGNIARKĘ NA ZDJĘCIACH:


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Instagram Czwartek 12.03.2020