Wicemiss siatkówki - Brenda Castillo

Najpiękniejsze siatkarki pochodzą z Dominikany. Musimy to przyznać, choć nasze zawodniczki – z Katarzyną Skowrońską na czele – nie odbiegają daleko urodą od tych z Ameryki Środkowej. Niedawno Internet szturmem podbiła koleżanka z drużyny naszej dzisiejszej bohaterki.


Internet oszalał na punkcie Winifer Fernandez – dominikańskiej petardy, którą okrzyknęliśmy miss siatkarek. Mierząca ledwie 169 cm wzrostu libero ma perfekcyjne kształty i hipnotyzującą urodę. Tatuaż z twarzą tej dziewczyny, moglibyśmy tatuować na...twarzach naszych dziewczyn.

Ale w drużynie Dominikany znalazło się miejsce dla drugiej gorącej zawodniczki. Brenda Castillo gra w swojej reprezentacji siatkarskiej pierwsze skrzypce na pozycji libero i to ona będzie wychodziła na parkiet w podstawowym składzie podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Brazylii.

Ale nic dziwnego. Mimo młodego wieku – Brenda ma 24 lata – zdobyła niezliczoną ilość medali, nagród, wyróżnień, koron. Mistrzostwa Azerbejdżanu, Liga Mistrzyń, Klubowe Mistrzostwa Świata, Puchar Panamerykański, Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów, Mistrzostwa Ameryki Północnej juniorskie igrzyska – w tych wszystkich zawodach zdobywała wszystkie kolory medali. Na koncie ma też nagrody indywidualne, m.in. dla najlepszej libero, broniącej, przyjmującej, MVP turniejów, a także tytuł najlepszej siatkarki i sportowca Dominikany za 2010 rok.Jednak w każdej historii dla przełamania słodkości występuje ziarno goryczy. W 2013 roku Brenda Castillo została zawieszona przez narodowy związek siatkarski i dostała rok szlabanu na grę w kadrze. Spowodowane to było jej problemami zdrowotnymi, a konkretnie psychicznymi. Zarzucono jej niezrównoważenie i zalecono terapię oraz odpoczynek. To był dla niej ciężki okres, bo wchodziła w konflikty z każdym, kto stanął jej na drodze. Na szczęście pokonała swoją słabość i pokazała prawdziwy wojowniczy charakter.

Ta ostatnia ciekawostka - jak dla mnie - nie rzutuje na całej sylwetce Brendy. W końcu kto z nas nie zna kobiet z podobnymi przejściami? Tyle, że chronicznymi, objawiającymi się na co dzień...


Dodał(a): Adam Wawrzyniak / fot.: instagram.com/brendacastilloofficial Piątek 22.07.2016