Szwedzka pantera

Jesteś fanem lekkiej atletyki? A może interesujesz się jędrnymi pośladkami? W obu przypadkach powinieneś zainteresować się ową czarnoskórą Szwedką

Screen Shot 2016-07-15 at 13.03.23.png

Jaki temat był najczęściej poruszany przez fanów sportu, którzy oglądali zakończone niedawno Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce? Otóż w trakcie owej imprezy nic nie emocjonowało męskiej części kibiców tak, jak pupa pewnej zawodniczki, reprezentującej Szwecję podczas konkursów w skoku w dal.

Kim jest owa młoda dama? To urodzona 20 kwietnia 1994 Khadijatou „Khaddi” Victoria Sagnia. Czekoladowy kolor skóry zawdzięcza afrykańskim genom (jej rodzice pochodzą z Gambii), natomiast jak sama mówi, charakterem przypomina typową Skandynawkę – w końcu przyszła na świat w Helsingborgu (miasto na południu Szwecji).

Karierę sportową zaczęła z wielkim przytupem w roku 2010, podczas Igrzysk olimpijskich młodzieży, odbywających się w Singapurze, gdzie z wynikiem 13,56 metra zdobyła tam złoty medal w trójskoku.

collage.jpg

Jeśli chodzi o skoki w dal, należy do ścisłej światowej czołówki: jej rekordy życiowe to 6,78 metra na obiekcie otwartym oraz 6,66 na hali. Lecz umówmy się – biorąc pod uwagę fakt, iż wśród wielu fanów lekkiej atletyki jest uważana za posiadaczkę najlepszej pupy, byłaby gwiazdą nawet bez powalających wyników sportowych.

Nie wierzysz nam na słow? Obejrzyj tę galerię:


Tak więc choć na niedawnych Mistrzostwach Europy o włos minęła się z brązem (z wynikiem 6,59 metra zajęła tam czwarte miejsce), to i tak długo jeszcze będzie wspominana jako najjaśniejszy punkt całych zawodów.

Czy warto obejrzeć pannę Sagnię w ruchu? Zdecydowanie tak!Dodał(a): Piątek 15.07.2016