Rozbiegane trojaczki

Jeśli w trakcie oglądania relacji z zawodów lekkoatletycznych podczas olimpiady w Rio zacznie ci się troić w oczach, nie musisz regulować telewizora. Oto pierwsze w historii trojaczki-maratonki

Lily Luik, Liina Luik oraz Leila Luik – poznaj siostry, które przyszły na świat 14. października 1985 r. w Estonii. Te podobne do siebie niczym trzy krople wody dziewczyny od najmłodszych lat kochają aktywność fizyczną – od tańca, po pływanie (są ratownicznami wodnymi, tworząc nawet swoją ekipę w stylu Baywatch), jednak sześć lat temu stwierdziły, że ich największą życiową pasją jest bieganie, tak więc zaczęły na poważnie trenować bieganie.

Estonia poznała je w roku 2011, ponieważ Liina zdobyła mistrzostwo kraju na 10 000 metrów, natomiast Leila zgarnęła złoto w maratonie. Nasz kontynent zachwycił się nimi w roku 2014, gdy na  mistrzostwach Europy w Zurychu wystartowały jako pierwsze trojaczki w historii. Panny Luik zyskały status gwiazd i podpisały kontrakt reklamowy z firmą Adidas.

Od tamtego czasu blondynki bardzo intensywnie skupiały się na maratońskim dystansie 42,195 kilometra, planując start w igrzyskach olimpijskich w Brazylii. 

I oto potrójny upór przyniósł wymarzone rezultaty – Lily, Liina i Leila zakwalifikowały się do kadry narodowej i będziesz mógł podziwiać je w czasie biegu w Rio de Janeiro.


W ten sposób „Trio z Rio” nie tylko po raz pierwszy przebiegnie wspólnie maraton (zawsze z powodu kontuzji któraś z nich nie mogła pojawić się na linii startu), stworzy także precedens w historii sportu, gdyż ekipy złożonej z trojaczków igrzyska olimpijskie jeszcze nie widziały.Dodał(a): Poniedziałek 25.07.2016