Polska gwiazda z Hollywood

Yvonne Strahovski urodziła się w Australii, mieszka w USA, lecz na każdym kroku podkreśla (używając płynnej polszczyzny), że w jej żyłach płynie polska krew. I jak nie zakochać się w takiej dziewczynie?

Jeżeli jeszcze nie wiesz, kim jest zjawiskowa dziewczyna, grająca w filmie „Tajemnice Manhattanu” („Manhattan Nocturne”), który właśnie wszedł do kin, koniecznie musisz nadrobić zaległości.


Przecież słowiańska piękność, która w tym wyreżyserowanym przez Briana DeCubellisa thrillerze towarzyszy Adrienowi Brody’emu, od dawna robi wielką karierę w Hollywood.

Yvonne przyszła na świat 30 lipca 1982 r. w Sydney, w rodzinie polskich emigrantów, którzy dopiero co przybyli do Australii. Jej rodowe nazwisko brzmi Strzechowski, co było nie do wymówienia przez Anglosasów, tak więc aktorka zmieniła je kilka lat temu na Strahovski.


Blondynka na każdym kroku z dumą podkreśla swe pochodzenie i potrafi to robić także w języku Mickiewicza – w końcu mówi świetnie po polsku (tego języka używa się do dziś w jej domu rodzinnym). Dodajmy, że Yvonne kultywuje nadwiślańskie tradycje (chociażby co roku przygotowując tradycyjne polskie potrawy wigilijne).

Karierę aktorską rozpoczęła w Australii, gdize sutdiowała na Uniwersytecie Western Sydney, grając w teatrze oraz tamtejszych serialach. Potem nastąpił czas na występy w produkcjach brytyjskich i wreszcie amerykańskich – gdy w 2007 r. zagrała rolę Sarah Walker, superagentki CIA, w komediowym serialu „Chuck”, Stany padły przed nią na kolana a ona sama podjęła decyzję o przeprowadzce z Antypodów do Los Angeles, gdzie mieszka do dziś.

Zapraszamy do galerii Yvonne:


Yvonne Strahovski można było oglądać także w słynnym serialu „Dexter” oraz filmie „Elita zabójców”, gdzie partnerowała Jasonowi Stathamowi, Robertowi De Niro i Clive Ovenowi. Jesteś miłośnikiem gier komputerowych? A więc być może doskonale kojarzysz seksowny głow Yvonne, ponieważ dubbingowała postać Mirandy Lawson w serii gier Mass Effect.

Dodał(a): Piątek 22.07.2016