Od 108 kg wagi do tytułu Miss UK

W czasach body positive wszystko jest możliwe. Tym bardziej imponuje przypadek Jen Atkin, która zawalczyła nie tylko o piękną sylwetę i zdrowie, ale też zdobyła koronę najpiękniejszej kobiety w Wielkiej Brytanii.

A droga była zdecydowanie długa i ciężka. 26-letnia królowa piękności jeszcze niedawno ważyła ponad 108 kg, a do walki o wygląd zmotywował ją narzeczony. A dokładniej jego odejście.

CZYTAJ TAKŻE:CÓRKA SPIELBERGA CHCE BYĆ GWIAZDĄ PORNO

Para poznała się w 2011 roku, kiedy przyszła Miss Wielkiej Brytanii ważyła już 92 kg. W ciągu czteroletniego związku dziewczyna przytyła kolejne dwadzieścia kilogramów. W tym momencie ukochany powiedział jej dość i odszedł tłumacząc, że jest za gruba. Był rok 2015, kiedy Jen rozpoczęła walkę o sylwetkę, ale przede wszystkim o zdrowie. 

To był impuls do działania. Dziewczyna porzuciła dawne nawyki, przeszła na restrykcyjną dietę i zaczęła uprawiać sport. Kiedy osiągnęła wymarzona wagę, zaczęła próbować sił w lokalnych konkursach piękności.

Więcej zdjęć odmienionej Jen znajdziecie w galerii poniżej: 


Kolejne sukcesy zaprowadziły ją do ogólnokrajowego konkursu, gdzie zdobyła głowną nagrodę. Jak sama przyznała, porzucenie przez narzeczonego było najlepszą rzeczą, jaka spotkała ją z perspektywy czasu.

ZOBACZ GALERIĘ: LUNA STEVENS - NAJPIĘKNIEJSZA BELGIJSKA WAG
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Instagram Środa 26.02.2020