Laska tygodnia - Nanna (Oh Land)

Nanna Øland, znana szerzej jako Oh Land to piękna, sympatyczna, a do tego bardzo utalentowana duńska wokalistka, autorka tekstów oraz producentka, którą już 20 listopada będzie można zobaczyć na koncercie w warszawskim Basenie

Oh Land

Oh Land urodziła się w Kopenhadze, ale obecnie mieszka w Nowym Jorku. Zamiłowanie do muzyki i talent wokalny dostała w DNA od rodziców - jest córką organisty i śpiewaczki operowej. Oprócz tego, swojego czasu była także studentką duńskiej oraz szwedzkiej królewskiej szkoły baletowej, niestety problemy zdrowotne, których konsekwencją była kontuzja, uniemożliwiły jej karierę tancerki. Oh Land miała również okazję wykazać się jako aktorka. Zagrała małą rolę Sary w duńskim dramacie psychologicznym Biała Noc (Hvid nat).

W roli piosenkarki debiutowała w 2008 roku. Wtedy to w rodzimej Danii został wydany jej pierwszy album "Fauna". W 2011 roku debiutancki krążek ukazał się również pod szyldem międzynarodowej wytwórni Epic Records i trafił nawet na zestawienie Billboard 200. Wydawnictwo poprzedziła również pełnowymiarowa EPka "Oh Land".


Artystka stała się rozpoznawalna dzięki przebojowemu, tanecznemu singlowi "Sun of a Gun", który miała okazję wykonać m.in. w telewizyjnych show Davida Lettermana i Jimmy’ego Kimmela.


20 listopada w klubie Basen
piękną artystkę będzie można zobaczyć na żywo. Oh Land promuje właśnie swój trzeci, najnowszy album "Wish Bone".Dodał(a): BJ, fot. FameFlynet Wtorek 12.11.2013