Jaka jest kobieta perfekcyjna - przynajmniej zdaniem naukowców

Jeśli jesteś w związku, to doskonałą dziewczynę pewnie juą znasz. A może jednak wciąż jej szukasz? Musisz zatem poznać naukowe fakty, dzięki którym perfekcyjnie dopasujesz sobie kobietę.
iStock-506197598.jpg

Od zarania dziejów mężczyźni zastanawiają się, czym charakteryzuje się kobieta idealna. Zazwyczaj mają w głowie wyobrażenie, które później weryfikują kolejnymi związkami. My mamy łatwiej, bo naukowcy już wzięli się za bary z tym tematem i powoli odkrywają cechy lasek, do których powinien wzdychać każdy facet na tej planecie. Przewertowaliśmy badania z ostatnich lat i czujemy, że nie pójdzie to na marne. Naprawdę, jak mawiał klasyk, jesteśmy coraz bliżej prawdy.

Oczy
Ktoś powiedział, że „oczy są zwierciadłem duszy”. Daleko nam do poetyckich myśli, ale sprawdziliśmy: kolor oczu faktycznie może wiele powiedzieć o kobiecie, szczególnie w aspekcie łóżkowym.

Za twe oczy zielone

Według badań dr. Paula Spiersa z filii Massachusetts Institute of Technology w Cambridge, najlepszymi kochankami pod słońcem są te kobiety, które mają zielone oczy. Są one wytrzymalsze niż inne przedstawicielki płci pięknej, bardziej kreatywne podczas stosunku, a także wyuzdane. Tuż za nimi plasują się posiadaczki niebieskich oczu, które – choć niełatwo namówić je na numerek – potrafią ci wynagrodzić starania. Ostatnie miejsce „na podium” zajmują laski z oczami piwnymi, które nie mają – zdaniem naukowców – zbyt dużego temperamentu i chcą długiej gry wstępnej. Plus jest taki, że szybko przejmują inicjatywę, ale co się narobisz, to twoje.

Błękitna laguna
Jeśli masz w planach coś więcej niż tylko jednorazowy seks, powinieneś zwrócić uwagę na rzeczy, które mogą prędzej czy później rozwalić twój związek. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, zarówno naukowcy z Uniwersytetu Vermont w Burlington, jak i ci z Georgia State University udowodnili, że osoby o niebieskich oczach mają największe „predyspozycje” do nadużywania alkoholu – i to niezależnie od płci, miejsca zamieszkania czy pochodzenia. Miej się na baczności!

Wiek
Skóra, Harley i zmiana żony na „nowszy model” kojarzą się ze stereotypowym kryzysem wieku średniego. Zobacz, co mówią na ten temat badania.

Magiczna trzydziestka
Jak wynika z tych przeprowadzonych przez Instytut Kinseya, kobiety w wieku 18-29 lat są bardzo aktywne seksualnie – średnio chodzą do łóżka 112 razy rocznie. Gdy magiczna bariera 30 lat zostanie przekroczona, liczba stosunków spada do 86 numerków na rok. Trudno uciec od trzydziestki także w temacie singielek, bo 10 proc. lasek przed tym wiekiem uprawia seks co najmniej 4 razy w tygodniu. Czyli jest dobrze! Ale...

Kwestia priorytetów
...ale zdaniem naukowców związek z dużo młodszą kobietą, nawet najbardziej płomienny, nie potrwa zbyt długo. Raport opublikowany na łamach „European Journal of Operational Research” mówi, że szanse na satysfakcjonującą relację mają głównie te pary, w których mężczyzna jest ledwie pięć lat starszy od kobiety. Choć z drugiej strony, najzdrowsze dzieci rodzą się jednak tam, gdzie różnica wieku wynosi 14,6 roku (tak twierdzą badacze z Finlandii). Więc, cóż, kwestia priorytetów.

To był fragment artykułu na temat ideału kobiety zdaniem naukowców. Resztę znajdziesz w listopadowym numerze CKM.

ckm-11-18-9d0d44b8672c24937079ae02113f028e_718536.jpg

Kup CKM przez internet: zamawiając prenumeratę na cały rok dostaniesz dwa numery za darmo i dodatkowy prezent gratis. KLIKNIJ TUTAJ.


Dodał(a): CKM/ fot. istockphoto.com Piątek 23.11.2018